risdekoracje.pl

Portal nieruchomości

Pikowane meble - gdzie sprawdzi się pufa, ławeczka czy sofa?
Wnętrza

Pikowane meble – gdzie sprawdzi się pufa, ławeczka czy sofa?

Pikowane meble są eleganckie i bardzo wytworne. Świetnie sprawdzą się w sypialni, salonie czy przedpokoju, gdzie ocieplą wnętrze i wprowadza gustowna elegancję. Jak wybrać i jak wykorzystać pikowane meble?

Salon – miejsce spotkań

Pikowane meble pojawiają się coraz częściej w naszych mieszkaniach. Idealnie wpisują się w styl glamour, gdzie króluje przepych i elegancja.

Warto jednak pamiętać, że pikowane meble sprawdzą się również w innych stylach wnętrzarskich. Styl skandynawski lubi naturalne materiały, stonowane kolory i umiar. Pikowana pufa w pokoju dziennym ociepli wnętrze i sprawi, że będzie wydawało się przyjazne i przytulne.

Pikowany fotel w mocnym, intensywnym kolorze to idealny sposób na wprowadzenie akcentu kolorystycznego do pokoju dziennego, który urządzony jest w klasycznych barwach. Szarość, beż czy biel idealnie będą wyglądały w połączeniu z pikowanym meblem w czerwony, ciemnozielonym czy musztardowym kolorze.

Sypialnia – miejsce odpoczynku

W sypialni w stylu glamour musi znaleźć się ozdobne, duże lustro, toaletka oraz szklane dodatki. Najważniejsze jednak jest łóżko, na którym nie tylko odpoczywamy, ale jest to również elegancki element wyposażenia.

Warto zadbać, by pikowane łóżko miało wysoki zagłówek. Jest to rozwiązanie bardzo wygodne i do tego gustowne.

Ciekawym uzupełnieniem sypialni w stylu glamour są pikowane pufy. Warto wybrać pufę, która będzie w czarnym, fioletowym bądź czerwonym kolorze. Jest to akcent, który sprawi, że sypialnia będzie ekskluzywna i niebanalna.

Pikowana pufa glamour musi mieć eleganckie wykończenie. Bardzo zdobne i przyciągające uwagę. Kryształki w miejscu pikowania, złote wykończenia czy wykończenia biżuteryjne sprawią, że w sypialni będzie królował przepych.

Pufa pikowana, która będzie miała otwieraną górę będzie meblem nie tylko gustownym, ale również praktycznym. W pufie można ukryć wiele drobiazgów, na które nigdy nie można znaleźć odpowiedniego miejsca.

Przedpokój – wizytówka domu

W przedpokoju bardzo elegancko wygląda ławeczka do siedzenia z pikowanymi detalami. Jest to mebel, który jest niezbędny, gdy zależy nam na wygodzie w trakcie ubierania. Sprawdza się on przede wszystkim w domach, gdzie są małe dzieci oraz osoby starsze.

Pikowana ławeczka idealnie będzie wyglądała w połączeniu z klasycznymi, prostymi meblami. Wieszak oraz lustro w prostych ramach stworzą przeciwwagę dla ozdobnej ławeczki.

Lustro w grubych dekoracyjnych ramach oraz wieszak na ubrania z kryształowymi haczykami to uzupełnienie stylu glamour, który idealnie łączy się z pikowaną ławeczką tworząc kompozycyjną całość.