risdekoracje.pl

Portal nieruchomości

jak urządzić taras
Dom Ogród

Jak sprawić, aby twój taras stał się wyjątkowy?

Posiadasz taras? Wiedz, że masz ogromne szczęście. Taras jest wyjątkowym miejscem, na którym możesz wspaniale spędzić swój wolny czas na świeżym powietrzu, w gronie przyjaciół i rodziny lub po prostu z samym sobą. Jednak, żeby dobrze spełniał swoją funkcję musi być dobrze urządzony w przemyślany sposób. Ale skąd wiedzieć jak urządzić taras? 

Jak urządzić taras?

Jeśli planujesz budowę tarasu, albo już go masz i chciałbyś po prostu trochę go odświeżyć i nadać mu nowy wygląd, to pierwszym krokiem jaki powinieneś podjąć jest wybór odpowiedniej kolorystyki i stylu, który wpisze się w twoje gusta i spełni twoje wymagania. Możesz poszukać inspiracji w Internecie, ale nie szukaj gotowego wzoru. Taras jak z katalogu wygląda dobrze w katalogu, a niekoniecznie wpasuje się w twoje potrzeby. 

Następny, krok to wybór odpowiednich mebli. Muszą Ci odpowiadać, być wygodne i przede wszystkim powinny być odpowiednie do postawienia na tarasie. W sklepie obsługa na pewno doradzi Ci co najlepsze na taras. Możesz zdecydować się na jakiś komplet wypoczynkowy albo postawić na klasyczny drewniany stół z krzesłami. Obecnie rynek daje wiele możliwości. 

No i ostatni element, ale wcale nie mniej ważny to dekoracje. Możesz zdecydować się na jeden lub dwa kolory i kupić pasujące akcesoria, jak poduszki, koc czy doniczki na kwiaty. Możesz też zainwestować w jakieś klimatyczne oświetlenie, jak lampki czy lampion. 

Na dzień dzisiejszy wybór tych wszystkich elementów jest tak bogaty, że ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia. 

jak urządzić taras

No i budżet…

Wiadomo już jak urządzić taras, ale co zrobić kiedy nasz budżet jest nieco szczuplejszy? Wtedy niekoniecznie, jest możliwość, żeby po prostu wejść do sklepu i kupić potrzebne rzeczy. Jak urządzić taras tanim kosztem? Są na to sposoby i wcale nie oznacza to rezygnacji z wielu elementów. 

  • Jeżeli remontujesz taras, sprawdź czy nie wystarczy odnowić twoich mebli, możesz to zrobić samodzielnie. Jeśli jednak jeszcze ich nie masz, zastanów się czy nie dasz rady ich zrobić sam, lub postaw na meble z plastiku czy drewna, aby zapewnić trwałość i wygodę.
  • Dobierając ozdoby, postaraj się wybrać te, które będziesz w stanie wykonać samemu w domu. 
  • Oświetlenie wcale nie musi być z najwyższej półki, a dodatkowo warto zdecydować się na oświetlenie LED, które jest nieco tańsze. 
  • Pomyśl nad nieoczywistymi doniczkami na kwiaty, które możesz wykonać na przykład z drewna. Możesz też kupić klasyczne i samemu nadać im wyjątkowego wyglądu.
  • Pamiętaj, że wiele rzeczy jest droższych tylko dlatego, że mają napisane w nazwie, że są przeznaczone i najlepsze na taras. Bardzo wiele z nich kupisz w normalnych sklepach, w dużo niższych cenach.

Trudne sytuację często wymagają od nas niekonwencjonalnych rozwiązań, ale jeśli dobrze się zastanowisz i zrobisz to z głową to jest sposób na to jak urządzić taras tanim kosztem.

Urządzanie tarasu tak aby był wyjątkowym miejscem, w twoim domu, może być świetną zabawą i zajęciem, a wybór tego co najlepsze na taras wbrew pozorom nie stanowi takiego dużego problemu. Wystarczy to dobrze przemyśleć i może sięgnąć po kilka inspiracji.