risdekoracje.pl

Portal nieruchomości

Jakie wybrać prześcieradło? Prześcieradło jersey czy frotte?
Wnętrza

Jakie wybrać prześcieradło? Prześcieradło jersey czy frotte?

Dobry sen to podstawa. Gdy jesteśmy wyspani wzrasta niemal dwukrotnie nasza efektywność. Jesteśmy bardziej skupieni i aktywni. Dlatego też, dużą wagę przykładamy na jakość snu. Starannie wybieramy materac – to fundament dobrego snu. Odpowiedni materac pozwoli nam pozbyć się bólu pleców i spokojnie przespać całą noc. Aktualnie rynek konsumencki oferuje szeroki wybór materacy, nawet dla osób cierpiących na konkretne schorzenia.

Co jeszcze wpływa na dobry sen?

Na dobry sen wpływa również rodzaj kołdry, pod którą śpimy, rodzaj pościeli. Tak, pościel odgrywa bardzo ważną rolę. Dzięki odpowiedniej pościeli nasze ciało oddycha, nie poci się, nie marznie, nie przyciąga kurzu. Dzięki szerokiemu wyborowi odpowiednią pościel również znajdą osoby skłonne do alergii.

Obecne sklepy oferują szeroki asortyment pościeli z włókien takich jak bawełna, len, wełna, jedwab, mikrofibra. Każde włókna posiadają swoje indywidualne właściwości, dzięki czemu możemy idealnie dobrać odpowiedni rodzaj pościeli, który będzie współgrał z naszym ciałem.

Najczęściej to właśnie do rodzaju pościeli przykuwamy największą uwagę. Wybieramy odpowiedni materiał w kolorze współgrającym z całą sypialnią. Natomiast prześcieradło jest równie ważnym elementem dobrego snu. Możemy wybrać prześcieradło z gumą lub bez -prześcieradło z gumą jest wygodniejsze, ponieważ nie zsuwa się ono w nocy z łóżka. Bardzo ważny jest oczywiście również materiał, z którego zostało wykonane prześcieradło. Największą popularnością cieszy się prześcieradło wykonane z jersey i frotte.

Prześcieradło jersey czy frotte – które będzie lepsze?

Często wahamy się na wyborem tej części sypialni – które będzie lepsze prześcieradło jersey czy frotte? Każdy materiał ma inne właściwości, dlatego przed zakupem prześcieradła należy pozyskać parę niezbędnych informacji o materiale, z którego zostało wykonane prześcieradło. Z pewnością ułatwi nam to wybór.

Prześcieradło frotte charakteryzuje się dużą miękkością. Dzięki połączeniu dwóch osnów prześcieradło jest naprawdę delikatne i miękkie w dotyku. Materiał ten pozwala również ogrzać nasze ciało podczas chłodniejszych nocy, bardzo dobrze trzyma ciepło i ogrzewa. Ponadto, prześcieradła z frotte pochłaniają wilgoć, są przewiewne i oddychają – dzięki czemu nasze ciało się nie poci. Prześcieradło to jest też elastyczne, przez co bardzo trudno się uszkadza.

Prześcieradło z jersey z kolei to mieszanka włókien takich jak bawełna i syntetyczne włókna. Prześcieradło tego typu jest bardzo przewiewne, dzięki czemu będzie odpowiednie na cieplejsze i chłodniejsze dni. Materiał ten również jest przyjazny dla skóry i jej nie podrażnia.