Nowoczesne złączki GEKA mają bardzo wiele zalet, dlatego też na szeroką skalę wykorzystywane są nie tylko w przetwórstwie spożywczym, ale również w przemyśle samochodowym i wymagającym przemyśle okrętowym/powietrznym.
Szerokie zastosowanie
Oryginalne złączki GEKA wykonane są w całości ze stali szlachetnej, dzięki czemu bez problemu będą współpracować z tradycyjnymi złączkami wykonanymi z mosiądzu. Na rynku dostępne są także specjalne złącza do węży, które wykonane są z tworzywa sztucznego. Największym atutem tego typu złączy jest nie tylko atrakcyjna cena, ale również lekka waga. Złącza z tworzywa sztucznego idealnie sprawdzą się wszędzie tam, gdzie obniżenie wagi przekłada się na znacznie wyższy komfort pracy.
Nowością na rynku są złącza kłowe GEKA, które przeznaczone są nie tylko do wody, ale również do powietrza. Mosiężne złącza są uniwersalne, dlatego też idealnie pasują do węży przemysłowych, powietrznych, wodnych i specjalnych węży do zaprawy. Opisywane złącza do węży wykorzystywane są nie tyko w branży budowlanej, ale również w rzemiośle, kanalizacji, czy też w leśnictwie. W zależności od indywidualnych potrzeb i preferencji można wybrać nie tylko złączka sztywne, ale również złączka obrotowe, które można obracać o 360 stopni.
Największym atutem złączy kłowych jest to, że można bardzo szybko je przykręcić bez potrzeby używania specjalnych narzędzi i kluczy. Do wyboru są nie tylko złącza mosiężne, ale również złącza żeliwne.
Niezawodne szybkozłącza hydrauliczne dla wymagających użytkowników
Skręcane szybkozłącza hydrauliczne są doskonałym wyborem dla tych osób, które chcą wykonać wysokiej jakości połączenia hydrauliczne. Oryginalne szybkozłącza hydrauliczne wykorzystywane są jako jeden z najważniejszych elementów armatury hydraulicznej. Spotkać je można zarówno w układach roboczych maszyn stacjonarnych, jak i również w układach roboczych maszyn mobilnych. W dużej mierze to właśnie dzięki tego typu złączkom możliwe jest wykonanie rozłączalnych połączeń hydraulicznych przewodów.
Skręcane szybkozłącza hydrauliczne znacząco różnią się od tradycyjnych szybkozłącz wtykowych. Jeżeli chodzi o szybkozłączka skręcane to za szczelność połączeń przewodów odpowiada specjalna nakrętka radełkowana. Oba złącza posiadają oczywiście zawory odcinające, dzięki którym raz na zawsze można zapomnieć o wycieku oleju hydraulicznego.
Jak działa szybkozłącza skręcane?
Aby wykonać połączenie niezbędne są dwa podstawowe elementy. Mowa tutaj oczywiście o gnieździe i wtyku. Oba elementy pod względem konstrukcji są bardzo podobne. Różnica polega na tym, że gniazdo posiada gwint zewnętrzny na który można nakręcić nakrętkę radełkowaną.