risdekoracje.pl

Portal nieruchomości

Jak odciąć się od hałasu mieszkając w bloku
Dom

Jak odciąć się od hałasu mieszkając w bloku?

Mieszkanie w bloku ma niewątpliwie jeden wielki mankament. Jest nim poziom hałasu dochodzący z różnych kierunków. Głośna muzyka, kłótnie sąsiadów, bieganie dzieci skutecznie uprzykrza czas spędzany w zaciszu domowym. Mieszkańcy mający w okolicy tramwaje lub przystanki komunikacji miejskiej, odczuwają ten dyskomfort w dużo większym stopniu.

Żeby zaradzić tej niekomfortowej sytuacji, można albo zmienić mieszkanie, albo postarać się o jego skuteczne wyciszenie. Jeżeli nie wiesz jak to zrobić, sprawdź kilka sprawdzonych sposobów.

Jak skutecznie wyciszyć mieszkanie?

Pozbycie się hałasów dobiegających zza ściany naszego mieszkania ma zbawienny wpływ na spokój i odprężenie w zaciszu swojego mieszkania. I tak jak ciężko będzie uniknąć nieznośnego dźwięku wiertarki, tak kłótnie i głośną muzykę skutecznie można zagłuszyć. Na początek warto dokonać delikatnej zmiany aranżacji. Dywan na podłodze oraz ozdobne poduszki znacząco obniżą poziom akustyki w pomieszczeniu. Gdyby jednak efekt wyciszenia był niewystarczający można użyć maty wygłuszającej na drzwi.

W przypadku, kiedy bardziej uciążliwe stają się dźwięki docierające z zewnątrz, można zastosować takie rozwiązania jak:

  • wyciszenie okien za pomocą okiennic,
  • wymiana okien na dźwiękoszczelne,
  • zastosowanie mat i folii akustycznych,
  • wygłuszenie ścian korkiem technicznym,
  • wyciszenie sufitu.

Dobrym sposobem na obniżenie akustyki wnętrza jest wyciszeni ścian za pomocą wełny mineralnej i płyty gipsowej. Trzeba jednak mieć na uwadze, że przez ten zabieg pomieszczenie może stać się optycznie mniejsze.

Wyciszenie balkonu

Sytuacja nieco się komplikuje gdy mieszkanie posiada balkon lub loggie. Ograniczenie hałasu w mieszkaniu będzie równało się ze zmianą akustyki właśnie na tej powierzchni zewnętrznej. Dobrym rozwiązaniem tego problemu jest zabudowa balkonu. Obecnie na rynku stosuje się dwa rodzaje zabudowy. Jest to:

  • zabudowa ramowa – jej dużą zaletą jest niska cena wykonania. Podstawą zabudowy jest rama wykonana z aluminium. W jej profil wmontowywane są przesuwne szyby.
  • zabudowa bezramowa – to bardzo elastyczna konstrukcja, która wpasuje się w każdy kształt balkonu. Szyby ze szkła hartowanego montowane na na specjalnych prowadnicach umieszczonych na podłodze, suficie, oraz balustradzie.

Zabudowa balkonu, poza odcięciem mieszkańców od zewnętrznego hałasu, posiada wiele innych zalet. Zabudowanie loggi stwarza rodzinie dodatkowe miejsce do spędzania wspólnego czasu. Można w niej urządzić ogród zimowy. Nie zapominając o walorach estetycznych – szklana zabudowa dodaje szyku i elegancji. Zabuduj loggie, taras lub balkon z https://szklanorama.pl/.