risdekoracje.pl

Portal nieruchomości

co na taras na podłogę
Budownictwo Ogród

Podłoga na taras – co wybrać?

Jeśli rozważasz budowę i aranżację tarasu, to musisz wiedzieć dwie ważne rzeczy. Po pierwsze będzie elementem twojego domu, który z pewnością pokochasz. Po drugie podłoga jest elementem, który odgrywa w wystroju i użyteczności bardzo ważną rolę. Dlatego warto zastanowić się co najlepiej położyć na taras na podłogę.

Zobacz także: Jak zabezpieczyć taras przed pogodą

No to co na taras na podłogę?

Wybór odpowiedniego rodzaju podłogi jest bardzo istotny. Powinien być uzależniony od Twoich potrzeb, stylu domu oraz od twoich możliwości finansowych, ponieważ każdy rodzaj podłogi oferuję coś innego. Dlatego musisz zwrócić uwagę na:

  • materiał z jakiego wykonana będzie nawierzchnia, należy wybrać materiał, który będzie odporny na zabrudzenia, wilgoć, słońce i inne warunki atmosferyczne
  • koszty, trzeba wziąć pod uwagę koszt materiału i jego montażu
  • wygląd, w zależności od stylu tarasu, trzeba wybrać podłogę, która będzie pasować do otoczenia i która będzie pasować do mebli ogrodowych
  • właściwości antypoślizgowe, trzeba wybrać materiał, który będzie miał odpowiednią przyczepność, aby korzystanie z tarasu było bezpieczne
  • łatwość czyszczenia, należy wybrać materiał, który będzie łatwy do utrzymania w czystości i który będzie trwały

Przy wyborze co na taras na podłogę powyższe punkty pomogą ci dokonać odpowiedniego wyboru.

co na taras na podłogę

Płytki, płytki, wszędzie płytki

Bardzo często kiedy zaczynamy wyszukiwać informację dotyczące jaką podłogę warto położyć na tarasie, pierwsze wyskakują płytki. Są one dobrą opcją, bo są trwałe, łatwe w utrzymaniu i bardzo estetyczne, ale co na taras zewnętrzny zamiast płytek? Opcji jest kilka:

  • Kamień naturalny – to trwały wybór, ale może być drogi i trudny do położenia. Jest odporny na wilgoć i łatwo go wyczyścić, a na rynku jest dość duży wybór.
  • Drewno – piękna i trwała opcja, jednak trzeba o nie dobrze zadbać, żeby nie zniszczyło się przez niesprzyjające warunki atmosferyczne. Jeżeli jednak dobrze je zaimpregnujemy i będziemy regularnie czyścić, będziemy długo cieszyć się oryginalną podłogą, która będzie pasowała praktycznie do każdego otoczenia. Drewno dostępne jest w wielu wariantach, przez co dodatkowo możemy wybrać odpowiednie nie tylko pod względem gustu, ale i budżetu.
  • Kompozyt – mieszanka drewna i plastiku, która jest trwałą i bardzo łatwą do utrzymania alternatywą. Nie wymaga specjalnego traktowania czy czyszczenia i jest też tania.
  • Kostka brukowa – jest trwałym wyborem, bardzo estetyczny i nie wymagającym dużo nakładów. Jest stosunkowo łatwa do położenia i niezbyt droga, a duży wybór dostępny na rynku nie daje żadnych ograniczeń.
  • Stal lub żeliwo – oba wybory są trwałe, łatwe w utrzymaniu i niedrogie. Jednak wybór na rynku jest niewielki przez co estetyka tarasu musi być konkretnie stworzona pod ten rodzaj podłogi.

Podłoga na taras – czy to takie ważne?

Tak! Wybór odpowiedniej podłogi na taras jest bardzo ważny, ponieważ ma ona wpływ na wygląd, trwałość i bezpieczeństwo tego miejsca. Powierzchnia podłogi musi być na tyle trwała, żeby przetrwać długi czas i nie poddać się niesprzyjającym warunkom atmosferycznym, ale równie być ozdobą, która dodaje stylu i uroku naszemu tarasowi. Dlatego jeśli wydaję Ci się, że na przykład, pytanie co na taras na podłogę, albo co na taras zewnętrzny zamiast płytek, jest głupie, to jesteś w błędzie.

Zobacz także: Jak urządzić taras w bloku czy na dachu – czyli taras nie tylko w ogrodzie