risdekoracje.pl

Portal nieruchomości

Rodzaje zlewozmywaków kuchennych - który wybrać?
Wnętrza

Rodzaje zlewozmywaków kuchennych – który wybrać?

Choć nowoczesne kuchnie zawsze wyposażone są w zmywarki, które znacznie ułatwiają uporanie się z brudnymi naczyniami, to jednak nie oznacza to, że zlewozmywak stał się w niej niepotrzebny. Nadal jest to jedno z podstawowych sprzętów w kuchni. Pomimo jednak tak dużej popularności, nadal niewiele osób wie, jakie są rodzaje zlewozmywaków kuchennych. W jaki sposób powinno się je wybierać, aby dokonać możliwie jak najlepszego wyboru?

Sprawy podstawowe

O czym trzeba przede wszystkim pamiętać, gdy wybiera się zlewozmywak? Jeśli chce się kupić dobry model, trzeba podczas jego wybierania pamiętać o tym, że musi on charakteryzować się przede wszystkim odpowiednim dla nas rozmiarem, po drugie, dobraną pod nasze potrzeby liczbą komór oraz ich głębokością, a co najważniejsze, trzeba wybrać odpowiedni rodzaj zlewozmywaka. Jakie są dostępne na rynku modele?

Rodzaje zlewozmywaków kuchennych

Na rynku znaleźć można przede wszystkim trzy najpopularniejsze rodzaje zlewozmywaków kuchennych. Wyróżnić tu trzeba modele nakładane, wbudowane oraz podbudowywane. Czym się one charakteryzują?
Nie da się ukryć, że zdecydowanie najpopularniejszym modelem jest wersja nakładana, która często nazywana jest także modułową. Ich główną zaletą jest bardzo łatwy montaż, z którym powinien sobie poradzić nawet zupełny laik. Oprócz tego zapewnia dość dużą przestrzeń roboczą wokoło komory.
Drugim z najpopularniejszych modeli jest wersja wbudowywana. Montowana jest ona od góry, we wcześniej przygotowane i wycięte w blacie miejsce. Miejsce, czyli wycięcie blatu koniecznie trzeba dokładnie przygotować w bardzo precyzyjny sposób, co dla wielu niewprawnych osób może być problemem.
Ostatnim, nieco mniej popularnym rozwiązaniem są wersje podbudowywane, które nazywane są także podwieszanymi. Montowane są od dołu blatu, również we wcześniej wycięty otwór. Ogromną zaletą tego rozwiązania jest strona estetyczna, ponieważ taki zlewozmywak tworzy z blatem jednolitą konstrukcję. Oczywiście minusem jest najbardziej skomplikowany montaż, który wykonywać mogą jedynie specjaliści i fachowcy.

A co z materiałem wykonania?

Nie da się ukryć, że oprócz rozmiaru, konkretnego rodzaju, czy też takich detali, jak liczba komór, niezwykle ważne jest także to, z jakiego dany zlewozmywak został wykonany materiału. Na rynku znaleźć można wersje ceramiczne lub też te, które wykonane są z materiałów sztucznych. Te drugie, rzecz jasna cechują się najniższą ceną, lecz jeśli zależy nam na niebanalnym wyglądzie, koniecznie trzeba się zainteresować modelami ceramiczny, które spod tym względem zdecydowanie najlepsze.