risdekoracje.pl

Portal nieruchomości

kuchnia z drewnem
Wnętrza

Nowoczesna kuchnia pełna elegancji

Jeśli zależy nam na odświeżeniu naszej kuchni albo wprowadzamy się do mieszkania, w którym kuchnię dopiero trzeba urządzić, warto poświęcić trochę czasu na planowanie. Liczy się nie tylko rozkład sprzętów i mebli w kuchni, ale też styl i całościowy wygląd pomieszczenia. Im bardziej przemyślana i dopasowana będzie stylistyka całości, tym lepiej będziemy się w takiej kuchni czuli i chętniej spędzali w niej czas. Jeśli zależy nam na klasycznej elegancji i ponadczasowym wyglądzie, na pewno dobrym rozwiązaniem będzie kuchnia z drewnem.
Co daje użycie drewna we wnętrzu? Przede wszystkim uniwersalność. Drewno daje bardzo dużo możliwości i pasuje do różnych stylistyk. Możemy użyć drewnianych elementów w kuchni, którą chcemy urządzić w klasycznym stylu. Drewniany blat kuchenny i drewniany stół z krzesłami, nadadzą całemu wnętrzu elegancji i przytulności; zwłaszcza jeżeli zdecydujemy się zachować naturalny kolor drewna.
Za pomocą drewna w jasnych odcieniach, w połączeniu z różnymi odcieniami szarości na ścianach, możemy z kolei osiągnąć bardzo popularny styl skandynawski. Z kolei białe ściany razem z drewnem mogą stworzyć jasne, minimalistyczne wnętrze. Albo styl rustykalny — w zależności od tego, jakie dodatki dobierzemy. Drewno daje duże możliwości. Zastanawiając się nad wyborem materiałów do wykończenia kuchni, dobrze by było jednak nie kierować się tylko wyglądem i stylem na jakim nam zależy. Warto wziąć też pod uwagę takie cechy jak na przykład trwałość. Jeśli inwestujemy pieniądze w nową kuchnię, to zapewne zakładamy, że ma nam ona służyć przez lata. Z tego punktu widzenia wybór drewna do kuchni, to także jest dobre rozwiązanie. Drewno jest nie tylko uniwersalne, ale także trwałe. Oczywiście dobrze by było zorientować się w dostępnych na rynku rodzajach drewna i zdecydować, co nam bardziej odpowiada. Na przykład drewno sosnowe jest dosyć miękkie, więc jeśli wybierzemy do naszej kuchni stół sosnowy, to po jakimś czasie mogą się na nim pojawić drobne rysy i wgniecenia. Dla porównania, drewno dębowe jest jednym z najtrwalszych rodzajów drewna. Meble z niego będą bardziej solidne i odporne na różnego rodzaju uderzenia, o które w trakcie gotowania nietrudno. I na koniec jeszcze jedna rzecz, na którą warto zwracać uwagę, to kolorystyka a wielkość kuchni. Pamiętajmy tutaj o prostej zasadzie — im ciemniejsze kolory, tym optycznie mniejsze pomieszczenie. I odwrotnie, jasne kolory optycznie powiększają. Wybierając odcienie do kuchni dobrze jest wziąć te zasady pod uwagę.

pajo.pl