risdekoracje.pl

Portal nieruchomości

Jak zmiękczyć twardą wodę w domu
Dom

Jak zmiękczyć twardą wodę w domu?

Twarda woda występuje wówczas, gdy mamy do czynienia ze znacznym podwyższeniem stężenia soli wapnia, żelaza, magnezu i manganu. Stąd też im to stężenie jest większe, tym nasza ciecz jest twardsza. Mimo, że panuje przekonanie, iż taka woda jest szkodliwa, to w rzeczywistości jedynie w przypadku wrażliwej skóry lub włosów, może powodować podrażnienia i nadmierne przesuszenie. Tak naprawdę w głównej mierze twarda ciecz ma negatywny wpływ na nasze urządzenia AGD i domowe instalacje kanalizacyjne.

Woda, w przypadku której mamy do czynienia z podwyższonym stężeniem wspomnianych składników, a tym samym z podwyższoną jej twardością, przyczynia się do powstawania białego osadu w eksploatowanych czajnikach, pralkach, zmywarkach oraz rurach. Dlatego też, aby zapobiegać powstawaniu kamienia, wielokrotnie zmuszeni jesteśmy do stosowania większej ilości detergentów zmiękczających i czyszczących, co jak wiadomo, może się nie tylko niekorzystnie odbić na naszym portfelu, ale także na środowisku. Stąd też coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z nieco bardziej nowoczesnego, a zarazem również sprawdzonego rozwiązania, jakim są zmiękczacze wody.

Zmiękczacz wody – czym jest i jakie daje możliwości?

Zmiękczacze wody to bardzo praktyczne, funkcjonalne, a co ważniejsze niezawodne urządzenia, które mają za zadanie oczyszczenie oraz uzdatnienie wody w mieszkaniach i domach jednorodzinnych. Przyczyniają się do poprawy jakości wody z wodociągów, jak również tej znajdującej się w studniach. Celem stacji uzdatniania wody jest usunięcie z cieczy jonów wapnia i magnezu, które następnie zastępowane są jonami sodu. Dzięki wspomnianemu procesowi, woda w kontakcie zarówno z bateriami kuchennymi, łazienkowymi, kabiną prysznicową, jaki i naczyniami w kuchni, nie pozostawia kamienia w postaci białego osadu oraz trudnych do usunięcia plamek.

Wykorzystując zmiękczacze wody mamy również możliwość zadbania o instalacje sanitarne znajdujące się w naszych domach lub mieszkaniach, chroniąc je tym samym przed ewentualnym zapchaniem przez kamień kotłowy. Dodatkowo tego typu stacje pozwalają także uniknąć nadmiernego wysuszenia włosów oraz skóry, dzięki czemu będziemy mogli zmniejszyć ilość dotychczas stosowanych płynów, szamponów lub innej chemii domowego użytku.

Gdzie najlepiej wyposażyć się w wydajny zmiękczacz wody?

Arena Łazienek to ceniony sklep internetowy, który posiada niezwykle szerokie spektrum rozwiązań z zakresu zarówno wyposażenia łazienek, jak i techniki grzewczej. Stąd też w jego asortymencie znajdziemy niejeden sprawdzony zmiękczacz wody z serii BLUE WATER (https://arenalazienek.pl/pl/c/Zmiekczacze-wody/528), który można idealnie dopasować do własnych potrzeb z uwzględnieniem wielkości gospodarstwa domowego, a tym samym jego zapotrzebowania na wodę.