risdekoracje.pl

Portal nieruchomości

Czy warto kupić meble kuchenne dębowe używane?
Wnętrza

Czy warto kupić meble kuchenne dębowe używane?

Kuchnia to dla wielu serce domu – to tutaj przygotowywane są posiłki dla całej rodziny i organizowane bywają spotkania z przyjaciółmi, to tutaj, przy filiżance herbaty odbywają się ważne rozmowy. Jak urządzić kuchnię, by była i praktyczna, i przytulna? Kluczową rolę odgrywają meble – idealną bazą ciepłej, rodzinnej kuchni będą te wykonane z naturalnego dębu. Jakie są ich zalety? Gdzie je kupić tanio i czy warto postawić na meble kuchenne używane?

Jak zaprojektować funkcjonalną kuchnię?

Kuchnia to pomieszczenie, w którym bardzo ważna jest funkcjonalność. Właściwe ułożenie sprzętów czy mebli pomoże ułatwi i usprawni przygotowywanie posiłków. Planując kuchnię, trzeba pamiętać o tak zwanym trójkącie roboczym – urządzenia powinny być umiejscowione w kolejności: lodówka, zlew, płyta do gotowania. Między nimi musi znajdować się odpowiednio szeroki blat roboczy.
Nie bez znaczenia są także jakość i wnętrza mebli. Najlepiej stawiać na solidne, starannie wykonane szafki z drewna z pojemnymi szufladami i praktycznymi półkami na wszystkie kuchenne akcesoria. Dobrze jest już na etapie projektowania zastanowić się, gdzie co będzie przechowywane, aby meble w pełni odpowiadały potrzebom domowników.

Meble kuchenne z dębu – piękno i jakość na lata

Drewniane meble kuchenne to trend, który utrzymuje się od wielu sezonów. Nic dziwnego, drewno w kuchni to prawdziwa klasyka – kojarzy się ciepłem i przytulnością domowego ogniska, jest ponadczasowe, wytrzymałe i eleganckie.
Jednym z najpopularniejszych wyborów jest dąb. Ten ma przyjemną kolorystykę, a przede wszystkim jest bardzo wytrzymały. Sprawdzi się zarówno jako kuchenny blat, jak i jako materiał na wykonanie kuchennych szafek. Meble kuchenne dębowe doskonale odnajdą się w stylu klasycznym, ale też skandynawskim, loftowym, boho czy nowoczesnym. To materiał, który można wykorzystać na wiele różnych sposobów, bawiąc się dodatkami: uchwytami, wykończeniem, dekoracjami.

Gdzie kupić meble kuchenne dębowe używane?

Nowe meble z dębu to spora inwestycja. Alternatywą mogą być meble kuchenne dębowe używane – to doby sposób na oszczędności w portfelu, bez oszczędności na jakości. Zachowane w dobrym stanie dębowe meble z powodzeniem posłużą nowym właścicielom przez wiele lat.
Mebli używanych warto poszukać w sklepach z meblami z drugiej ręki albo na internetowych aukcjach. Wiele ofert znajdzie się również na portalach ogłoszeniowych z wymianą garażową. Decydując się na meble kuchenne dębowe używane, trzeba dokładnie sprawdzić się stan oraz możliwość naprawy ewentualnych usterek, warto też upewnić się, że rozmiarem będą pasowały do kuchni i pozwolą zachować jej funkcjonalny układ.