risdekoracje.pl

Portal nieruchomości

Cena okien pcv zależna od rodzaju kupowanego okna
Nieruchomości

Cena okien pcv zależna od rodzaju kupowanego okna

Szczelne i dobrze działające okna to podstawa, niezależnie od tego czy mówimy o niewielkim mieszkaniu czy wolnostojącym domu. W końcu mają one wpływ na temperaturę wewnątrz budynku, nasze rachunki za ogrzewanie, ale także estetykę pomieszczenia, w którym się znajdują. Z drugiej strony decydując się na zakup dobrej jakości okien siłą rzeczy trzeba nastawić się na określony wydatek i zaplanować go w swoim budżecie domowym. Warto się nad tym zastanowić przede wszystkim dlatego, że rozpiętość cenowa za okna pcv jest bardzo szeroka i zależy od wielu różnych kwestii.

Rozmiar ma znaczenie jeśli chodzi o cenę

Przede wszystkim oczywiście im większe okno, tym droższe. Zatem pierwszy parametrem, jaki powinniśmy wziąć pod uwagę jest rozmiar otworu, do którego chcemy wstawić nowe okno. W przypadku najprostszych i niewielkich okiem w kwadracie o boku 60 cm jest to wydatek między 300 a 400 złotych. Natomiast kupując na przykład całe drzwi balkonowe musimy liczyć się z kosztami przekraczającymi 1 200 złotych. Oczywiście najdroższą wersją jest zakup okien „niestandardowych”, a więc takich, które ze względu na swoje nietypowe wymiary muszą być robione specjalnie na zamówienie. Niestety tego typu nietypowość wiąże się z dodatkowymi kosztami, chociaż oczywiście w niektórych sytuacjach klient nie ma wyjścia i musi zdecydować się na zakup tego typu indywidualnie dopasowywanego rozwiązania. Zdarza się to zwłaszcza w przypadku starego budownictwa, ponieważ nowe domy budowane są już zmyślą o obowiązujących aktualnie standardach także w tym zakresie.

Okna pcv cena w różnych kolorach

Oczywiście tym, co również ma znaczenie jest materiał. Przykładowo, obecnie okna drewniane są co do zasady droższe niż okna wykonane z pcv. Jednak koncentrując się na tych ostatnich, jako że są obecnie zdecydowanie najpopularniejsze i mamy na rynku ich największy wybór, warto zauważyć, że kolejnym czynnikiem wpływającym na ich cenę jest kolor. Praktycznie niezależnie od producenta standardowym punktem wyjścia, do którego nie musimy dopłacać są po prostu okna białe. Rzecz jasna nie jest to wszystko jeśli chodzi o dostępną paletę barw. Jednak za dodatkową wartość estetyczną trzeba niestety czasem słono zapłacić, ponieważ biorąc pod uwagę obustronną okleinę w niektórych przypadkach możemy mówić nawet o prawie pięćdziesięcioprocentowym przebiciu cenowym jeśli zdecydujemy się na okna inne niż białe. Wreszcie, ostatnią, ale zdecydowanie nie najmniej ważną rzeczą warunkującą cenę pojedynczego okna są jego parametry techniczne, a w tym przede wszystkim jego termoizolacyjność.