risdekoracje.pl

Portal nieruchomości

Skuteczne odnowienie ścian, czyli farba do paneli mdf
Wnętrza

Skuteczne odnowienie ścian, czyli farba do paneli mdf

Panele MDF to dziś coraz popularniejszy sposób na wykończenie wnętrza, który zastępuje dominującą przez wiele lat boazerię. Trudno się dziwić tej popularności, jeśli weźmie się pod uwagę, że jest to rozwiązanie estetyczne, a jednocześnie stosunkowo tanie i bardzo praktyczne. Poza tym można je łatwo i szybko odświeżyć i przemalować. Wystarczy tylko mieć do dyspozycji odpowiednią farbę.

Odnowienie starych paneli to dobry pomysł

Chęć odświeżenia pomieszczenia nie zawsze musi wiązać się z jego generalnym remontem, a więc i całkowitym demontażem istniejącej już glazury bądź paneli. Zwłaszcza, że tego typu gruntowna zmiana to także duże nakłady finansowe oraz czasowe. Słowem, nie zawsze mamy pieniądze, czas i po prostu zwyczajne chęci, żeby właściwie całkowicie od nowa dekorować swoje mieszkanie. Jednak z drugiej strony każdy z nas ma co jakiś czas potrzebę wprowadzenia drobnych zmian, a same panele, mimo że są trwałym materiałem, starzeją się i z biegiem czasu niszczeją. Stąd też dobrym pomysłem jest próba samodzielnego odrestaurowania paneli MDF, przez co otrzymają one drugą młodość, a my naszą upragnioną nowość na ścianie.

Malowanie, czyli prosty sposób na odświeżenie paneli mdf

Jest to bardzo dobre rozwiązanie chociażby dlatego, że nie wymaga ani specjalnych umiejętności ani nakładów finansowych. To dlatego, że najprostszą, a jednocześnie bardzo skuteczną metodą odnowienia paneli jest po prostu ich odmalowanie. Oczywiście, żeby osiągnąć należyty efekt trzeba zacząć od zaopatrzenia się w odpowiednią farbę. Do tego celu powinna wystarczyć nam zwykła farba akrylowa, ale dopiero specjalna farba do paneli mdf gwarantuje nam proste i skuteczne pokrycie malowanych powierzchni. Jeśli zaopatrzymy się w odpowiedni produkt o wybranym przez nas kolorze, możemy przejść do malowania. W tym przypadku sprawa jest również bardzo prosta i nie różni się specjalnie od malowania innych powierzchni, poza tym, że przed rozpoczęciem nakładania farby, powierzchnia paneli powinna być przez nas dobrze wyczyszczona oraz przetarta benzyną ekstrakcyjną. Poza tym oczywiście powinniśmy kierować się ścisłymi zaleceniami producenta, które umieszczone są na opakowaniu konkretnej, zakupionej przez nas farby. Malować możemy zarówno pędzlem jak i wałkiem, bądź też natryskowo, najlepiej pokrywając panele przynajmniej dwoma warstwami farby. Malując oczywiście pamiętajmy o zabezpieczeniu wszystkich sąsiadujących z panelami powierzchni, żeby niepotrzebnie nie uległy przypadkowemu zachlapaniu.