risdekoracje.pl

Portal nieruchomości

Obicia na twoje krzesła
Nieruchomości

Obicia na twoje krzesła

Ostatnimi czasy dużo naszego życia spędzamy w zamkniętej przestrzeni naszego mieszkania. Wiąże się to z wszechogarniającą nas nudą i chęciami do zmiany swojego otoczenia, wprowadzenia tam zmian. W końcu ile można patrzeć na to samo ułożenie mebli, te same stare stoły, krzesła, półki, dodatki i akcesoria? Aktualnie jest dobry czas, aby zaplanować małe zmiany dekoratorskie i powoli wprowadzać je w życie. Nie muszą to być wcale wielkie remonty! Czasami kilka drobnych, designerskich zmian może zmienić cały charakter pomieszczenia lub nadać mu niezwykle świeży i odnowiony wygląd!

Jadalnia i kuchnia królowymi domów

Niektórzy twierdzą, że królestwem całego domu jest sypialnia, inni, że łazienka, a jeszcze inni, że to będzie salon. Koniec końców najwięcej czasu spędzamy w kuchni. Przygotowujemy tam posiłki, często spożywamy na szybko śniadanie czy lunch. Niektórzy z nas po prostu lubią tam przebywać w ciągu dnia, gotować i tworzyć nowe przepisy. Dla innych będzie to jadalnia – w końcu tam zasiadamy całą rodziną, aby razem spożyć wspólny posiłek i cieszyć się swoją obecnością. Zdaje się, że wszyscy cenimy sobie czas spędzony przy kolacji z rodziną. Dlatego tak ważne jest, aby zadbać o dobre miejsca do siedzenia przy stole. Często wybór krzeseł traktujemy po matczynemu. Jest to bardzo zły nawyk, ponieważ zapominamy jak wiele czasu na nich spędzamy: siedzimy przy posiłku, podczas pracy w domu, nauce, czytaniu, czy korzystaniu z komputera. Właśnie dlatego warto głębiej przemyśleć ten zakup.

Krzesło z obiciem – modne czy przestarzały trend

Niektórzy mogą błędnie myśleć i kojarzyć krzesła z obiciem z czymś ze starej epoki. Nic bardziej mylnego. Do trendów wracają staromodne krzesła z obiciem w odświeżonej, nowoczesnej formie. Znajdziemy ich obecnie mnóstwo w wielu sklepach meblowych takich jak Brico, Ikea, Castorama. Ogromny wybór wśród asortymentu krzeseł zapewniają nam też wszelkie sklepy online. Co ciekawe ceny takich krzeseł wcale nie są znacząco wyższe od cen tradycyjnych, drewnianych czy metalowych krzeseł. Obicia występują w wielu fasonach, fakturach, kolorach i kształtach. Do jasnych pomieszczeń świetnie mogą wyglądać jasne obicia, welurowe lub pikowane, które dostarczą dodatkowej klasy naszej przestrzeni. Do stylu boho czy vintage możemy się zdecydować na położenie kolorystycznego akcentu właśnie na obicia i wybrać coś mocnego, jaskrawego: czerwień, żółć i niebieskości. Dla mniej odważnych możemy polecić kolory pastelowe, odcienie szarości i klasyczną czerń.