risdekoracje.pl

Portal nieruchomości

Nowoczesne ściany: na jakie rozwiązania można postawić?
Wnętrza

Nowoczesne ściany: na jakie rozwiązania można postawić?

Piękne ściany są ozdobą każdego wnętrza i sprawiają, że przebywanie w nim staje się przyjemniejsze. Jak wykończyć ściany w tych domach, w których postawiono na styl nowoczesny? Z jakich materiałów warto skorzystać?

Nieśmiertelna tapeta

Tapety w wystroju wnętrz są wykorzystywane od dekad, a że ich możliwości aranżacyjne są ogromne, można je dopasować i do nowoczesnych wnętrz. Ciekawe wzornictwo, coraz bardziej odporne na zabrudzenia i urazy materiały – wszystko to sprawia, iż tapety wciąż są jednym z najchętniej wybieranych rozwiązań. Kto chce wykorzystać ich moc w nowoczesnym wnętrzu, może wybrać trwałą tapetę winylową lub fototapetę z intrygującą fotografią. W takim przypadku można połączyć tapetę z cegłą lub betonem, tworząc wokół zdjęcia oryginalną ramkę.

Drewno w nowoczesnej odsłonie

Drewno kojarzone jest zwykle z przytulnymi wnętrzami, urządzonymi w tradycyjnym stylu. Warto jednak pamiętać, iż drewniane panele mogą stać się idealnym sposobem na nowoczesne ściany. Kluczem do sukcesu jest wybór ciekawych kolorów i ułożenie paneli w nietypowy sposób, np. tak, by tworzyć nierówności lub stworzyć efekt 3d.
Ciekawą alternatywą dla klasycznego drewna będą panele fornirowane, w przypadku których najbardziej charakterystyczną cechą jest połysk. Dzięki temu świetnie sprawdzą się one w nowoczesnych salonach, a minimalistyczne meble wypoczynkowe będą się pięknie prezentowały na ich tle.

Kamień na ścianie: moc pomysłów do każdego wnętrza

W nowoczesnych wnętrzach rewelacyjnie sprawdza się kamień. Takim materiałem można wykończyć wybraną ścianę lub jej fragment, np. kawałek ściany przy stoliku telewizyjnym lub fragment ściany przy kominku. Wybór materiałów, na jakie można postawić w takim przypadku, jest ogromny. Piaskowiec, klasyczna cegła, polerowany beton – oto dodatki, dzięki którym w nowoczesnych wnętrzach można ozdobić ściany w nietypowy sposób.

Trójwymiarowe panele: dlaczego warto na nie postawić?

Wśród miłośników nowoczesnych ścian, coraz większą popularnością cieszą się panele 3D. Można je tworzyć z różnych materiałów, co sprawia, iż stają się one uniwersalnym rozwiązaniem. Z paneli takich warto skorzystać nie tylko ze względu na wygląd, ale i ich właściwości. Dobra izolacja cieplna, wyciszenie wnętrza – oto najważniejsze korzyści wiążące się z takim sposobem wykończenia ściany.

Ściana wykończona drobnymi kamyczkami lub drewnem i cegłą, betonowe i drewniane płytki, układane naprzemiennie oraz tapety z marmurowymi akcentami – oto kolejne pomysły na intrygujące ściany w nowoczesnych wnętrzach.