risdekoracje.pl

Portal nieruchomości

jak osłonić taras od sąsiadów
Dom Ogród

Sposoby na stylowe osłonięcie tarasu

Taras jest świetnym miejsce, które możesz stworzyć w swoim domu. Daje ci możliwość spędzania czasu na świeżym powietrzu bez konieczności opuszczania domowej przestrzeni. Możesz na nim spędzać czas z rodziną czy przyjaciółmi, ale również może być twoją strefą odpoczynku i relaksu. Powinien być miejscem, w którym czujesz się komfortowo i swobodnie. Czasem wymaga to aby wymyślić jak osłonić taras od sąsiadów lub niesprzyjających warunków atmosferycznych. Taras jest idealnym miejscem w twoim domu, w którym możesz wykazać się swoimi umiejętnościami aranżacji wnętrz i zaprojektować go tak, aby stał się twoim ulubionym miejscem na ziemi. Należy więc pamiętać, aby wszystkie dodatki i zmiany były stylowe i dopasowane do przestrzeni.

Zobacz także: Jaka podłoga na taras zewnętrzny – czy płytki to dobry pomysł?

Po co osłaniać taras?

Jako, że taras jest elementem naszego domu, który znajduję się na zwenątrz, często występują czynniki, na które nie mamy wpływu a zakłócają nam nasz spokój i odpoczynek. Może to być wścibski sąsiad, który nie potrafi się powstrzymać i musi zerknąć co się tam dzieje. Czasem jest słońce, które praży cały dzień bez chwili wytchnienia, a czasem deszcz, który psuje nam zaplanowanego grilla. Jednak są produkty, które pozwolą nam osłonić taras przed tymi niesprzyjającymi okolicznościami, a jednocześnie będą stylowe i estetyczne.

Jak osłonić taras od sąsiadów?

Osłonięcie tarasu od sąsiadów, może wydawać się dziecinnie proste. Jednak jeśli zależy nam na czymś bardziej estetycznym, niż postawienie betonowego ogrodzenia, warto się trochę dłużej zastanowić. Czyli jak osłonić taras od sąsiadów i wciąż zachować na nim styl? Aby to dobrze zrobić można sięgnąć po:

 • ażurowe panele ścienne i ściany
 • pergole
 • ekrany
 • gęste krzewy
 • donice z roślinami

Te elementy pozwolą nam stworzyć bardziej intymny charakter tarasu i zachować więcej prywatności. 

Jak osłonić taras przed słońcem?

Jeśli nie posiadamy odpowiedniej ochrony, słońce jest elementem, który może doszczętnie zrujnować nasze plany na spędzanie czasu na tarasie, zwłaszcza w upalne i bardzo słoneczne dni. No więc jak osłonić taras przed słońcem, tak aby było to skuteczne i ładne? Na szczęście obecnie na rynku jest dostępnych wiele stylowych opcji, które pomogą nam rozwiązać ten problem. W zależności od tego jak duży taras posiadamy oraz tego jak bardzo nasłonecznionym jest miejscem, możemy wybrać jedną z opcji:

 • baldachim
 • markiza
 • żaluzje zewnętrzne
 • rolety zewnętrzne
 • pergola
 • parasol

Opcji jest naprawdę wiele. Bardzo ważne jest czego dokładnie potrzebujemy, i która z nich najlepiej będzie pasowała do stylu i wystroju naszego tarasu.

jak osłonić taras od sąsiadów

Komfort na twoim tarasie

Taras w twoim domu powinien być miejscem, w którym czujesz się dobrze i komfortowo, tak aby spędzenie na nim czasu było czystym relaksem i przyjemnością. Nie powinieneś więc mieć wyrzutów sumienia, że myślisz nad tym jak osłonić taras od sąsiadów. Nie zastanawiaj się też, czy warto kombinować jak osłonić go przed słońcem.

Jak wiadomo nasze otoczenie ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie, dlatego przy urządzaniu tarasu i dodawaniu do niego kolejnych udogodnień, nie można zapomnieć, żeby wszystko było zrobione ze stylem i smakiem. 

Taras może stać się ozdobą twojego domu a stylowe osłonięcie go przed niesprzyjającymi warunkami sprawi, że zwiększy się jego użyteczność i twój komfort. 

Zobacz także: Czy warto inwestować i właściwie ile kosztuje taras drewniany?