Tutaj jesteś

Pomysł na ciche wnętrza – ściany przesuwne akustyczne

8 lipca 2022 Wnętrza ściany przesuwne akustyczne


Szukasz sposobu na oddzielenie od siebie pomieszczeń w domu lub w biurze? Jeżeli dodatkowo zależy Ci na ich wyciszeniu, sprawdź nowoczesne konstrukcje przesuwne. Ścianki akustyczne nie tylko redukują hałas czy szum rozmów, ale też pozwalają na swobodne regulowanie układu pomieszczeń. Dowiedz się więcej na ich temat!

Czym są ściany przesuwne akustyczne?

Choć nie należą do najpopularniejszych elementów konstrukcyjnych we wnętrzach, to jednak zainteresowanie ścianami przesuwnymi akustycznymi rośnie. Wynika to przede wszystkim z zapotrzebowania na funkcjonalne, a zarazem estetyczne rozdzielanie wnętrz na mniejsze boksy czy sekcje. Z tego względu ścianki mobilne znajdują zastosowanie w biurach, choć możemy z powodzeniem skorzystać z nich także w domu. Jeżeli dodatkowo decydujesz się na panel o podwyższonym stopniu izolacji akustycznej, możesz być pewien, że będziesz mieszkał czy pracował w pomieszczeniach nie tylko przytulnych, ale też cichych. Dyskrecja i prywatność w połączeniu z praktycznością – jeżeli na tych wartościach zależy Ci najbardziej, to wygłuszające ścianki przesuwne na pewno wzbudzą Twoje zainteresowanie.

Budowa ścian akustycznych

W zależności od konstruktora, budowa ścianek akustycznych może się różnić. Jednak zazwyczaj widoczne są te same cechy konstrukcyjne w różnych rodzajach produktów. Na pewno widać obecność elementów modułowych, teleskopowych i przyściennych. Służą one do zamocowania szyn na ścianie i suficie, a także umieszczenia w odpowiedniej konfiguracji prowadnic, po których będą sunęły ścianki. Za dobre przyleganie elementów do siebie odpowiada uszczelka magnetyczna. Jej obecność determinuje stopień izolacji akustycznej całej konstrukcji.

Na pewno warto zwrócić uwagę właśnie na takie detale oraz materiały zastosowane w produkcji systemu. Powinny być one wykonane ze stali nierdzewnej – wytrzymałej na obciążenia, odpornej na uszkodzenia mechaniczne i estetycznej (niepodatnej na rdzę). 

Ciekawy jest sposób wypełniania ram, czyli sam materiał, z którego powstają ścianki. Może to być płyta laminowana, fornirowana, a nawet tablica suchościeralna. Ważne jest wypełnienie komponentów, aby faktycznie tłumiły hałasy i nie przewodziły dźwięków. 

Ochrona przed hałasem

Podczas zamawiania ścianek akustycznych oceń, na jakim stopniu ochrony przed hałasem Ci zależy. Grubość ściany w przedziale od 110 do 130 mm, okładziny, szerokość modułów i sposób ich łączenia gwarantują poziom akustyczności od 42 do 54 dB.

 

Źródło ogrzewania domu

Redakcja risdekoracje.pl

Misją Risdekoracje.pl jest dostarczanie rzetelnych, praktycznych i inspirujących treści, które pomogą naszym czytelnikom w realizacji ich projektów związanych z nieruchomościami.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?