risdekoracje.pl

Portal nieruchomości

Garnki z powłoką tytanową - wygoda i wiele funkcji
Wnętrza

Garnki z powłoką tytanową – wygoda i wiele funkcji

Garnki z powłoką tytanową to jedne z nowszych rozwiązań, które mamy okazję wypróbować w swoich kuchniach. Mają bardzo wiele zalet, dlatego sprawdzą się wszędzie tam, gdzie przede wszystkim stawia się na jakość i smak przyrządzanych potraw. Dlaczego warto wziąć je pod uwagę, gdy zamierzamy wymienić lub doposażyć swoją kuchnię w garnki?

Powłoka tytanowa – co to właściwie znaczy?

Garnki z powłoką tytanową wykonane są z blachy stalowej i dodatkowo pokryte warstwą tytanu. Tlenki tytanu zostają na ścianki naczynia napylone z prędkością dźwięku i zazwyczaj tworzą kilka warstw. Niektóre modele garnków powłokę mogą mieć również wzmocnioną mikroelementami diamentu lub szafiru. Jest to jeden z najtwardszych materiałów stosowanych do produkcji naczyń kuchennych. Dzięki temu są wyjątkowo mocne, wytrzymałe i odporne na zarysowania, ścieranie i wysokie temperatury. Jest to zdecydowanie zakup na lata, takich garnków nie musimy wymieniać po kilku latach. Powłoka ta również nie wchodzi w reakcje z żywnością, nie reaguje z kwasami czy zasadami. To jedne z niewielu naczyń z powłoką Non-Stick, które bez obaw można myć w zmywarce. Są szczególnie polecane dla alergików.

Przygotowywanie posiłków w garnkach tytanowych

Dzięki tej wyjątkowej powłoce gotowanie jest znacznie zdrowsze i ekonomiczniejsze. Garnek równomiernie się nagrzewa, co skutkuje szybszym przygotowywaniem potrawy, a także znacznie dłużej zatrzymuje ciepło. Nie musimy więc szybko podgrzewać dania. Jest to zdecydowana oszczędność energii. Gotowanie więc jest nie tylko szybsze, ale i ekonomiczniejsze. Z powodzeniem można ma nich smażyć z niewielką ilością tłuszczu bez obaw, że potrawa pozostanie przypalona na dnie naczynia. Może być również używany w piekarniku. Szklana pokrywa oraz uchwyty wytrzymują temperaturę do 260 stopni Celsjusza. Większość modeli przeznaczona jest do wszystkich typów kuchenek. Co ważne, uchwyty garnka nie nagrzewają się podczas gotowania, co również przekłada się na ich wygodne używanie.

Zdrowe posiłki na różne sposoby

Garnki z powłoką tytanową to zdecydowanie zdrowe i różnorodne gotowanie. Z niewielką ilością tłuszczu możemy piec, gotować, zapiekać, a przecież zwykle do tego używaliśmy kilku rodzajów naczyń. Potrawy smażone, choć smaczne, nie należą do zdrowych i polecanych. W naczyniach z powłoką tytanową możemy przygotować ich znacznie zdrowsze, ale równie smaczne odpowiedniki. Garnki z powłoką tytanową mają więc zdecydowanie zalety, które warto wziąć po uwagę, gdy zamierzamy doposażyć swoją kuchnię w nowe naczynia do gotowania.