risdekoracje.pl

Portal nieruchomości

Dom inteligentny
Dom

Dom inteligentny – sterowanie roletami

Inteligentny dom z technologicznego punktu wiedzenia stanowi zbiór systemów wykorzystywanych w celu zaawansowanej komunikacji domowników z otaczającymi ich urządzeniami, umożliwiający między innymi wydawanie poleceń za pomocą urządzeń mobilnych. Ponadto koncepcja inteligentnego domu opiera się o tworzenie wzajemnych relacji i sieci powiązań pomiędzy elementami wyposażenia domu.

Inteligenty dom, cel i idea

Celem tworzenia inteligentnych domów jest kontrola paramentów, takich jak na przykład panująca w danym pomieszczeniu temperatura, kolor i natężenie światła za pomocą urządzeń mobilnych przez osoby znajdujące się w domu lub poza nim. W tym wypadku komunikacja następuje zdanie z dowolnej lokalizacji. Ponadto ideą tworzenia tego typu rozwiązań jest maksymalizacja funkcjonalności i komfortu życia domowników, dbałość o ich bezpieczeństwo oraz możliwość zmniejszenia kosztów użytkowania.

Inteligenty dom, produkty

Na całość inteligentnego domu składa się wiele produktów. A im jest ich więcej tym komfort życia użytkowników zwiększa się. Wśród bogatej oferty „inteligentnych” produktów wymienić można miedzy innymi: gniazdka elektryczne umożliwiające włączanie i wyłączanie podłączonych do nich urządzeń, tworzenie swoistego harmonogramu pracy oraz kontrolę zużycia energii, systemy oświetlenia, ogrzewania, systemy alarmowe, w tym czujniki dymu lub gazu oraz inteligentne rolety.

Inteligenty dom, zalety

Zalety płynące w posiadania tego typu rozwiązań to przede wszystkim wygoda związana z możliwością obsługi zdalnej bez konieczności każdorazowej obsługi manualnej. Ponadto tego typu urządzenia przyczyniają się do znacznej poprawy bezpieczeństwa z uwagi na obecność czujników wykrywających zagrożenie związane z możliwością włamania i kradzieży, pożaru czy wybuchu gazu. Jak wspomniono powyżej stosowanie tego typu urządzeń umożliwia monitorowanie zużycia mediów oraz kontrolę wydatków.

Inteligentne rolety

Nowoczesne rolety to nie tylko praktyczny dodatek do nowoczesnych domów i mieszkań ale również element bardzo estetyczny i wpisujący się w aranżację wnętrza i otoczenia. Tego typu osłona okien nie tylko chroni przed nadmiernym nasłonecznieniem, wpływem niskich temperatur oraz nadmiernego hałasu ale również stanowi element integralny zautomatyzowanego domu. Praca rolet jest zsynchronizowana z systemem ogrzewania, klimatyzacją, oświetleniem oraz elementami wpływającymi na bezpieczeństwo. I tak na przykład inteligentne rolety przysłaniają się automatycznie podczas intensywnego nasłonecznienia, nie domykają się w czasie mrozów by uniknąć ryzyka przymarznięcia, natomiast podczas silnych wiatrów pozostają ukryte w kasetach co zabezpiecza je przed uszkodzeniem.

Inteligentne rolety, aranżacje

Inteligentne rolety z powodzeniem można montować w przypadku oranżerii oraz zimowych ogrodów. W tym przypadku dodatkowo chronią konstrukcje przed niekorzystnym wpływem czynników atmosferycznych.

Inteligentne rolety, bezpieczeństwo

Warto podkreślić fakt, że w przypadku wykrywania zagrożenia przez czujniki rolety podnoszą się samoczynnie umożliwiając bezpieczne opuszczenie domu lub mieszkania oraz dotarcie służb pożarnych.

Inteligentne rolety, wysoka jakość

Podczas wyboru tego typu produktu warto zwrócić uwagę na jego wysoką jakość oraz odpowiedni montaż. W tym celu należy korzystać z usług profesjonalistów mogących wykazać się nie tylko ugruntowaną wiedzą ale również szerokim doświadczeniem.