risdekoracje.pl

Portal nieruchomości

dekoracja stołu
Wnętrza

Jak przygotować stół na uroczyste spotkanie?

Nie każdy z nas przepada za zwyczajowymi imprezami rodzinnymi czy większymi spotkaniami towarzyskimi, ale mimo tego każdy z nas coś takiego musi od czasu do czasu zorganizować. Już sam okres przygotowań do czekającego nas wydarzenia bywa źródłem sporego stresu. Chcemy przecież, by wszystko wyszło idealnie i by wszyscy byli zachwyceni nami w roli gospodarzy domu. Zadbajmy więc nawet o taki szczegół, jakim jest dekoracja stołu. Wokół stołu będzie rozgrywać się cała akcja, dlatego musi być on odpowiednio nakryty i właściwie ozdobiony, aby od samego początku zrobił na gościach jak najlepsze wrażenie.

Zacznijmy od podstawy, czyli od obrusu. Niezależnie od tego, na jaki jego kolor czy wzór się zdecydujemy (innego nakrycia użyjemy przecież z okazji świąt wielkanocnych, a innego z okazji sylwestra czy zwykłych urodzin), obrus musi być czysty i wyprasowany. Nawet najmniejsze i ledwo co widoczne plamki nie są na nim dozwolone. Najlepiej by więc było, gdybyś jeszcze na kilka dni przez imprezą wyciągnęli taki obrus z szafy i go sprawdzili, aby mieć jeszcze nas na jego przepranie i dokładne wyprasowanie. Co dalej? Teraz czas na zabawę dodatkami. Jeżeli obrus jest jednokolorowy i dość prosty w swoim designie, śmiało możemy umieścić bezpośrednio na nim większą ilość dekoracyjnych drobnych akcesoriów, takich jak wzorzyste serwetki, duże szklane wazony z kolorowymi ciętymi kwiatami albo bieżniki czy nawet pozapalane gdzieniegdzie świeczki. Zadbajmy o to, aby wszystkie te szczegóły pasowały do typu i rangi wydarzenia. Jeżeli przygotowujemy się na wieczór bożonarodzeniowy, dekoracja stołu rzeczywiście powinna być dość uroczysta i jak najbardziej elegancka, ale w przypadku organizacji kolejnych zwykłych urodzin śmiało możemy postawić na coś prostego, aczkolwiek wciąż atrakcyjnego. To ważne, aby nie przesadzić w żadną stronę. Nadmiar różnorodnych elementów dekoracyjnych też nie będzie dobrze wyglądać i powinniśmy o tym pamiętać, aby uniknąć efektu nadmiernego i niewskazanego przepychu.

Przed każdą imprezą warto też poszukać do niej różnorodnych inspiracji w Internecie. Zapoznajmy się ze zdjęciami ciekawie przystrojonych stołów i spróbujmy po prostu odtworzyć te, które najbardziej przypadną nam do gustu. Zainteresujmy się również sposobami pozwalającymi na samodzielne przygotowanie różnych ciekawych akcentów, przeznaczonych do umieszczania ich na stołach. Za sprawą ręcznie wykonanych dodatków nasz stół nabierze dużo większej wartości. Zaproszeni goście takie dekoracje z całą pewnością docenią!

Przeczytaj więcej na nwonews.pl