risdekoracje.pl

Portal nieruchomości

Antresola w pokoju dziecięcym sposób na większą powierzchnię
Lifestyle

Antresola w pokoju dziecięcym sposób na większą powierzchnię

Pokój dziecięcy to miejsce, gdzie maluch powinien czuć się bezpiecznie i swobodnie. Podczas urządzania tego pomieszczenia każda decyzja musi być dokładnie przemyślana. Niestety zdarza się, że bez względu na to, jaki projekt byśmy zrobili i tak pozostaje niewiele miejsca. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest antresola.

Funkcjonalne pomieszczenie to podstawa

Antresola w pokoju dziecięcym pozwala na swobodne zagospodarowanie przestrzeni, nawet jeśli mamy do dyspozycji niewiele metrów. Zazwyczaj zwykłe łóżko zajmuje sporo miejsca, przez co musimy rezygnować z innych rzeczy. Możliwość dostawienia dodatkowej komody lub półki na książki staje się dużym wyzwaniem i często rodzice rezygnują z takiej opcji.

Oczywiście antresola nie musi się znajdować wyłącznie w niewielkich pomieszczeniach. Coraz częściej na takie miejsce do spania decydują się rodzice mający do dyspozycji duże pokoje dziecięce. Wtedy głównym zamiarem jest stworzenie atrakcyjnego i wygodnego pokoju dla naszego dziecka. Jednak bez względu na to, w jakim celu montujemy antresolę wygląd pokoju, jest niesamowity i tworzy niezwykłe efekty. Pokój dziecka można także ubogacić wstawiając odpowiednie lampy. Dobrym pomysłem może być np. projektor gwiezdnego nieba, czy inne produkty ze sklepu Aurelis.

Antresola, czy jest bezpieczna?

Bezpieczeństwo to najważniejsza kwestia, jeśli chodzi o nasze dziecko. Takie rozwiązanie owszem jest bardzo praktyczne i popularne, ale nie powinno być stosowane w pokoju malucha. Główne niebezpieczeństwo to możliwość upadku, co w przypadku małych dzieci może mieć przykre konsekwencje.

Oprócz wieku trzeba także zwrócić uwagę na inne elementy tj. balustrada czy poręcz wzdłuż schodów. Tutaj istotne jest też bezpieczna konstrukcja. Jej montaż musi być wykonany precyzyjnie i zgodnie z instrukcją.

Zanim zdecydujemy się na antresolę w mieszkaniu wynajmowanym, musimy uzyskać informację na temat pomieszczenia, w którym, ma się ona znajdować. Niekiedy ściany mogą być pokryte płytami kartonowo- gipsowymi co, wymaga ustalenia dokładnego projektu. Niekiedy wymagana jest także zgoda właściciela mieszkania.

Antresola nie tylko z funkcją spania

Wiele osób kojarzy antresolę wyłącznie z możliwością spania. Wbrew pozorom nie jest to jedyne jej przeznaczenie. Bez problemu to wyodrębnione miejsce może być idealne do zabawy oraz przechowywania różnych rzeczy. Trzeba jednak pamiętać, żeby wiek dziecka był odpowiedni do tego typu zmian w jego pokoju.

Najlepiej jest montować antresolę, jeżeli mamy dzieci w wieku szkolnym. Jednak ostatecznie to, jakie przeznaczenie będzie ona miała, zależy od tego ile, będzie tam miejsca. Jeżeli będzie to mała powierzchnia, może nie być zbyt funkcjonalna, jeśli chodzi o zabawę.
Wtedy inna ewentualna możliwość to pełnienie przez antresolę funkcji przechowalni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.