risdekoracje.pl

Portal nieruchomości

jak oświetlić taras
Dom Ogród

Udogodnienia, których nie może zabraknąć na twoim tarasie 

Taras jest miejscem, które daje ogrom możliwości. Można na nim spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi, wspólnie zjeść posiłek, grillować, czytać książki czy nawet uprawiać sport. Jednak te wszystkie aktywności są możliwe tylko dzięki niezbędnym udogodnieniom, a oto kilka z nich, które odmienią twój taras i zmienią go w jeszcze lepsze miejsce. Dowiedz się jak oświetlić taras czy jak go zadaszyć i jakie jeszcze udogodnienia możesz zastosować.

Zobacz także: Jaka podłoga na taras zewnętrzny – czy płytki to dobry pomysł?

Jak oświetlić taras?

Przychodzi taka pora dnia, kiedy nie możemy się już cieszyć naturalnym światłem, dlatego to jak oświetlić taras jest bardzo istotną kwestią. Dzięki dobremu oświetleniu możemy cieszyć się nim nawet po zmroku i do późna z niego korzystać. No więc jak oświetlić taras? Sposobów na to jak oświetlić taras jest bardzo wiele, oto parę ważnych punktów, na które musisz zwrócić uwagę przy wyborze:

  • Zastanów się, jak dużo światła potrzebujesz. Musisz wziąć pod uwagę jaką przestrzeń chcesz oświetlić i z jaką intensywnością
  • Przemyśl, czy chcesz żeby światło bardziej służyło jako oświetlenie czy ozdoba i dopełnienie stylu na twoim tarasie.
  • Ustal ile przestrzeni chcesz przeznaczyć na oświetlenie, dzięki czemu łatwiej będzie Ci się zdecydować na konkretny typ.

Na rynku dostępnych jest mnóstwo opcji, które różnią się wielkością, stylem i jasnością jaką dają oraz zastosowaniem, wystarczy wybrać.

No to może narożnik?

Ważnym elementem każdego tarasu, są meble jakie się na nim znajdują lub dopiero będą. Jednak ceny odpowiednich na taras mebli często zwalają z nóg, a przecież każdy chce się cieszyć komfortowym miejscem do wypoczynku. 

Kanapa w typie narożnik jest doskonałym sposobem na wygodny i stylowy mebel, który będzie pasował do twojego tarasu, a dodatkowo możesz go w prosty sposób wykonać sam, dzięki temu będzie tańszy i jeszcze lepiej dopasowany do twoich potrzeb. A oto jak zrobić narożnik na taras:

KROK 1: Przygotuj materiały i narzędzia: deski, gwoździe, śruby, klej, materiały tapicerskie.

KROK 2: Zaplanuj rozmieszczenie desek. Deski powinny być ułożone w kształcie litery L, upewnij się, że są równo ułożone.

KROK 3: Złóż deski razem. Użyj gwoździ i śrub, aby połączyć deski. Upewnij się, że są one mocno zamocowane.

KROK 4: Wytnij materiał tapicerski w wymaganym kształcie. Użyj kleju, aby przykleić materiał do narożnika`.

KROK 5: Umieść narożnik na tarasie. Umocuj go do podłogi, aby zapobiec przemieszczaniu się podczas użytkowania.

I gotowe, teraz już wiesz, jak zrobić narożnik na taras, i że nie jest to takie trudne.

Jak oświetlić i zadaszyć taras

Jak zadaszyć taras?

Skoro wiemy już jak oświetlić taras oraz mamy wygodny wypoczynek, to teraz może pora pomyśleć o tym jak zadaszyć taras. Sposobów na to jak zadaszyć taras jest mnóstwo, ale czy w ogóle warto w coś takiego inwestować. Otóż tak! Takie rozwiązanie posiada wiele zalet, a przede wszystkim pozwoli Ci się cieszyć tarasem, nawet w te deszczowe i bardzo wietrzne dni. Ponadto ochroni nie tylko Ciebie, ale również twoich gości na przykład przed uciążliwym słońcem, dzięki czemu upał i przegrzanie nie będą musiały powstrzymywać cię przed spędzaniem czasu na wolnym powietrzu. 

Zadaszenie tarasu zapewni Ci prywatność, a także może stanowić świetną ozdobę dla Twojego domu. To również  idealny sposób na zwiększenie funkcjonalności i estetyki tarasu. 

Taras jest świetnym miejscem, ale jeśli mamy możliwość, i wiem jak oświetlić taras czy jak go zadaszyć, dlaczego nie uczynić go jeszcze lepszym?

Zobacz także: Niekonwencjonalne sposoby na taras