risdekoracje.pl

Portal nieruchomości

jak zrobić taras z kostki
Dom Ogród

Niekonwencjonalne sposoby na taras

Taras to doskonałe miejsce do odpoczynku, spotkań ze znajomymi i organizacji imprez. Właściciele domów coraz częściej decydują się na budowę tarasu, który zdecydowanie znajduję się wśród topowych rozwiązań na sposoby spędzania czasu na wolnym powietrzu. Jedni wybierają niekonwencjonalne sposoby, aby wyróżniał się on na tle innych. Inni decydują się na proste i równie skuteczne rozwiązania i szukają jak zrobić taras z kostki.

Zobacz także: Najlepsze sposoby na ochronę tarasu przed wiatrem

Jak zrobić taras z kostki?

Zwyczajna kostka brukowa jest świetnym rozwiązaniem, które możemy zastosować u siebie na tarasie. No ale jak zrobić taras z kostki? Jest to dość prosty i stosunkowo szybki sposób na zmianę terenu wokół domu w taras. Daje on ogrom możliwości, które pozwalają zaplanować wyjątkową przestrzeń, która będzie służyła przez wiele lat. Oto kilka prostych kroków, które odpowiedzą Ci na pytanie jak zrobić taras z kostki:

  1. Przygotuj grunt. Zastanów się jaką przestrzeń ma zająć twój taras i wyrównaj pod niego grunt. Zrób drenaż, który pomoże usunąć nadmiar wody. Pamiętaj jednak, że wszystko musi być wykonane w sposób profesjonalny i bezpieczny.
  2. Ułóż fundament. Użyj żwiru i piasku, aby przygotować solidny fundament pod kostkę.
  3. Wybierz kostkę. Wybierz kostkę, która będzie najlepiej pasować do stylu i estetyki twojego domu i przyszłego tarasu.
  4. Ułóż kostkę. Na wcześniej przygotowanym podłożu, ułóż kostkę zgodnie z wcześniejszymi planami i pomiarami.
  5. Uzupełnij kostkę. Wykorzystaj piasek jako fugę do kostki, dzięki temu pozbędziesz się zbędnych szczelin. 
  6. Urządź taras. Kiedy kostka jest już gotowa, możesz go urządzić w zgodzie ze swoimi upodobaniami. Możesz skorzystać z mebli tarasowych, oświetlenia lub innych dostępnych ozdób, które pozwolą ci uzyskać wymarzony efekt.

Jeśli skorzystasz z tych wskazówek, Twój taras wykonany z kostki będzie wyglądać wspaniale i będzie służył przez wiele lat.

Taras z cegły rozbiórkowej, jak zrobić?

Cegła rozbiórkowa to nowoczesny i modny sposób, aby wykończyć zewnętrzny taras lub patio, jednak zanim zaczniesz wpisywać w Google “taras z cegły rozbiórkowej jak zrobić?”, warto poznać wady i zalety takiego rozwiązania. No więc cegła rozbiórkowa to odpad pochodzący z rozbiórki budynków i może być wykorzystywana do ozdabiania powierzchni wewnątrz i na zewnątrz domu. Jedną z największych cegły rozbiórkowej jest jej wytrzymałość i odporność na warunki atmosferyczne, dzięki czemu jest często wykorzystywana przy budowie tarasów, które dzięki niej są trwałe i wytrzymałe. Jest ona również bardzo łatwa w utrzymaniu, ponieważ wystarczą zwykłe środki czystości i szczotka, jednak, aby zachowała ona swój wygląd należy ją regularnie czyścić. Należy jednak pamiętać, że cegła ma określony kształt i nie łatwo jest go zmienić, dlatego trzeba uważać przy układaniu jej i najłatwiej po prostu robić to w jednym kierunku i zrezygnować z wymyślnych wzorów.

taras z cegły rozbiórkowej jak zrobić

To jak, kostka czy cegła?

Najważniejsze są twój gust i twoje oczekiwania, zastanów się dobrze jaki efekt chcesz osiągnąć i czego dokładnie szukasz. Jednak w dużym skrócie:

  • Taras z kostki, jest eleganckim i uniwersalny, będzie wyglądać elegancko i stylowo. Jest bardzo trwały i wytrzymały, będzie służył przez długi czas bez konieczności naprawy lub wymiany. Dostępny jest ogrom różnych kształtów, wielkości i kolorów.
  • Taras z cegły rozbiórkowej, doskonały sposób na podłogę na zewnętrzny taras. Będzie wyglądać nowocześnie i modnie, jest to trwały i wytrzymały materiał dostępny w wielu kolorach. Będzie służyć przez wiele lat jednak należy pamiętać o regularnym czyszczeniu.

Zobacz także: Udogodnienia, których nie może zabraknąć na twoim tarasie