risdekoracje.pl

Portal nieruchomości

ile kosztuje taras drewniany
Dom Ogród

Czy warto inwestować i właściwie ile kosztuje taras drewniany?

Kto z nas choć raz nie miał w głowie wyobrażenia siebie siedzącego na pięknym drewnianym tarasie, na bardzo wygodnej kanapie, w piękny wiosenny dzień z kawą i książką w ręce? Nawet jeśli ktoś o tym nie marzy to na pewno nie pogardziłyby taką sytuacją. Przecież posiadanie tarasu zdecydowanie należy do zalet domu. To idealne miejsce na spędzanie czasu z rodziną i przyjaciółmi, rozwijanie swoich pasji czy odpoczynek i relaks. Dlatego dziś stawiamy pytanie czy warto inwestować i ile kosztuje drewniany taras?

Zobacz także: Sposoby na stylowe osłonięcie tarasu

Jaki taras najtańszy?

Obecnie na rynku znajdziemy wiele możliwości jeśli chodzi o budowę tarasu. Ilość i różnorodność materiałów z jakich są budowane jest imponująca, a są to między innymi:

 • drewno
 • beton
 • kamień/ cegła
 • tworzywa sztuczne
 • kompozyty drewnopochodne 
 • metal

Oczywiście każdy z tych materiałów sprawi, że nasz taras będzie wyglądać inaczej i będziemy musieli zadbać o inne kwestie. Wybór będzie zależeć od gustu i od pożądanego efektu oraz od budżetu jaki chcemy na niego przeznaczyć. Zdecydowanie najtańszą opcją z tego zestawienia jest zainstalowanie tarasu z desek kompozytowych lub tworzywa sztucznego. Są one dość trwałe, łatwe i niedrogie w utrzymaniu.

Ile kosztuje taras drewniany?

Jeśli taras drewniany jest czymś co chodzi ci po głowie to to ile będzie Cię to kosztowało na pewno będzie bardzo ważnym punktem, który będzie miał wpływ na twoją decyzję. Na to ile kosztuje drewniany taras ma wpływ bardzo dużo czynników. Jakość drewna, na które się zdecydujesz, jego wielkość i kształt oraz wszystkie dodatkowe elementy takie jak balustrady czy schody. W zależności od tych wszystkich czynników ceny zaczynają się od około 200zł/m2. Jednak jeśli zdecydujemy się na lepszej jakości drewno i dodatkowe elementy cena ta może wzrosnąć nawet do 400zł/m2.

Do tych kosztów trzeba doliczyć dodatkowo przygotowanie gruntu i fundamentów, które są potrzebne do wybudowania tarasu. W zależności od tego jak bardzo skomplikowanych prac wymaga nasza budowa, prace mogą się wahać od 600 do nawet 2000 złotych. 

Nie chcesz bawić się w skomplikowaną budowę i montaż tarasu? Możesz wybrać gotowy taras, który jest do kupienia w wielu sklepach budowlanych. Ich ceny wahają się między 500 a 1000 złotych. 

ile kosztuje taras drewniany

Czy warto inwestować w drewniany taras?

Jeżeli wciąż się zastanawiasz czy warto inwestować w drewniany taras, a nie postawić na jakąś tańszą opcję, to musisz wiedzieć, że to rozwiązanie posiada wiele zalet:

 • estetyczny wygląd – drewno jest materiałem, który idealnie pasuje do każdego otoczenia
 • wielość opcji – duży wybór rodzajów drewna pozwala Ci dopasować je do swoich potrzeb i wymagań
 • odporność – drewniany taras jest wytrzymały i odporny na uszkodzenia
 • łatwość utrzymania – drewno oprócz impregnacji i czyszczenia, które trzeba wykonać raz na jakiś czas, nie wymaga więcej pielęgnacji
 • cena – drewniany taras jest stosunkowo niedrogim rozwiązaniem, które w łatwy sposób można dopasować do przewidzianego budżetu.

No to co z tym tarasem?

Już wiadomo ile kosztuje drewniany taras, więc pozostało ostatnie pytanie czy warto w niego inwestować? Oprócz oczywistych walorów estetycznych jakie drewniany taras nada naszej nieruchomości, nie można zapomnieć, że zwiększy on również jej wartość i funkcjonalność. Łączny koszt budowy może być bardzo różny, uzależniony od wielu czynników i wahać się. Jednak poniesione koszty na pewno zwrócą się, przez zwiększenie wartości twojego domu oraz możliwości spędzania wolnego czasu i wypoczynku na tym wspaniałym elemencie twojego domu.

Zobacz także: Który taras jest lepszy – betonowy czy drewniany?