risdekoracje.pl

Portal nieruchomości

Bonsai drzewko szczęścia
Wnętrza

Bonsai drzewko szczęścia

Dużą wagę przykładamy do ozdób w mieszkaniu. Dzięki odpowiednim dodatkom, nasze mieszkania wygląda nie tylko elegancko i oryginalnie, ale przede wszystkim przytulnie. Urządzić mieszkanie należy tak, aby dobrze nam się w nim przebywało. Tak, abyśmy lubili spędzać czas w mieszkaniu.

Nieraz borykamy się dodatkami do mieszkania. Nie wiemy na co postawić, aby ozdoby idealnie współgrały ze stylem mieszkania i nie spowodowały, że nasze mieszkanie będzie tandetne.

Idealnym rozwiązaniem są rośliny. Rośliny są naturalną ozdobą wnętrz, przy jednoczesnym pozytywnym oddziaływaniem na człowieka. Przede wszystkim kolor zielony już nam się kojarzy z naturą, spokojem, harmonią i życiem. Ponadto rośliny upiększają pomieszczenia, mają świetny wpływ na samopoczucie, powodują wzrost wilgoci powietrza i oczyszczają otaczające nas powietrze. Idealną rośliną, która ozdobi nasze pomieszczenie jest drzewko szczęścia bonsai. Jest to bardzo nietypowa i piękna roślina.

Krótka historia drzewka szczęścia bonsai

Bonsai to przede wszystkim sztuka uprawy drzew pochodząca z Japonii. Sztuka bonsai tworzy okazy drzewek, które są dużo mniejszą kopią drzew żyjących w swoim naturalnym środowisku. Innymi słowy jest to sztuka miniaturyzowania drzew. Tak też, drzewko szczęścia bonsai stało się popularnym symbolem Japonii.

Do Europy i USA te śliczne drzewka dotarły pierwszy raz pod koniec XIX wieku, natomiast pełną popularność zyskały dopiero tuż po II wojnie światowej.

Jak odpowiednio dbać o drzewko szczęścia bonsai

Drzewko szczęścia jest rośliną, która najczęściej zdobi wnętrza mieszkania. Jednakże, ta roślina potrzebuje również odpowiedniej i starannej pielęgnacji. Tylko odpowiednia i regularna pielęgnacja zapewni piękny wygląd drzewku.

Należy przede wszystkim zaznaczyć, że drzewko bonsai jest bardzo wymagające i oczekuje od nas większej uwagi niż inne rośliny. Ogólna pielęgnacja drzewka nie należy do łatwej. Poza tym im większe mamy doświadczenie w uprawie i pielęgnacji drzewka tym lepiej dla rośliny. Doświadczenie w tym przypadku jest drogocenne. Ogólnie rzecz ujmując nie ma „gotowego przepisu” na piękne drzewko. Wynika to z tego, że różne wymagania mają poszczególne gatunki objęte sztuką bonsai. Odpowiednia pielęgnacja wynikać będzie zatem z posiadania wiedzy na temat roślin.

Drzewko szczęścia często sadzi się w płaskich doniczkach. Płaskie doniczki powodują, że roślina ma mało miejsca i przez to korzenie drzewka są bardzo wrażliwe, dlatego podłoże rośliny powinno być mieszanką gliny, piasku i torfu.