risdekoracje.pl

Portal nieruchomości

van gogh
Dom

Zanurz się w świecie obrazów Van Gogha

Obrazy Vincenta Van Gogha znane są właściwie każdemu z nas. Ciężko znaleźć osobę, która nie widziała jego dzieła “Gwiaździsta noc” czy też “Słoneczników”. Twórczość artysty wyraża  ból i cierpienie z jakimi zmagał się w ciągu swojej życiowej wędrówki. Pod wpływem tych bodźców, stworzył dzieła które cieszą się do dziś światową sławą i nie zapowiada się aby szybko uległy zapomnieniu. Są ponadczasowe a ich motyw wykorzystywany jest w różnego typu produktach. Powstało też mnóstwo filmowych i muzycznych produkcji na ten temat. Dlaczego więc nie przenieść tak niesamowitego świata sztuki do naszych własnych czterech ścian?

Dekoracyjne reprodukcje  Van Gogha do twojego wnętrza

Coraz to bardziej popularne stają się reprodukcje obrazów Vincenta Van Gogha w domowych zaciszach. Ludzie decydują się na klasyki między innymi z tego powodu, że na pewno nie wyjdą szybko z mody. Odpowiednie wykonanie, wysokiej jakości druk na płótnie potrafi sprawić, że poczujemy się jakbyśmy mieli na swojej ścianie dzieło prawdziwego mistrza.

Nowoczesne wzory, motywy i grafiki w porównaniu do reprodukcji niestety są bardziej narażone na szybsze wyjście z czołowych trendów wnętrzarskich. Posiadając klasyczne reprodukcje obrazów w swoim domu możemy poczuć się jak prawdziwi koneserzy sztuki i ponadczasowego piękna. Co ważne, obrazy Vincenta Van Gogha charakteryzują się szeroką gamą barw. Znajdziemy również i dzieła bardziej monokolorystyczne, przez co nie powinno być problemu, by wpasować je pod wystrój pomieszczenia.

van gogh

Obrazy które dodają wyrazu wnętrzom

Każde wnętrze ma swój charakter. Decydując się na dodatki, powinniśmy dobierać je zgodnie z określonym stylem, w jakim planujemy mieć nasz pokój. Dobrze, kiedy wszystko  tworzy spójność całość, dzięki czemu możemy poczuć się spokojnie i przyjemnie.

Reprodukcje Van Gogha to idealny sposób na dodanie wnętrzu niesamowitego wyrazu.  Artysta ten był prekursorem malarstwa impastowego, kontrastowego a także sztuki emocjonalnej . Dzieła jakie stworzył powstały pod wpływem jego uczucia pustki, niespełnienie i braku szczęścia.  Pozostawił on po sobie ponad tysiąc dzieł, których ciężko oszacować dziś wartość. Jego malarstwo wyróżnia przede wszystkim kontrast i duża wrażliwość kolorystyczna. Niesamowite efekty na płótnie osiągnął też dzięki odpowiedniej fakturze i kolorowi sugestywnym.

Postaw na klasykę

W sklepach znajdziemy mnóstwo ciekawych motywów obrazów na płótnie, które potrafią skraść serce niejednego z nas. Przy wyborze takiego obrazu, warto zwrócić uwagę na jakość materiałów i wykonania. Słaby druk może szybko wypłowieć pod wpływem promieni słonecznych. Często zdarzają się przypadki, kiedy obraz po zaledwie roku od zakupu już traci swoje barwy i staje się mniej atrakcyjny. 

Godnym uwagi i polecenia jest sklep internetowy ColoRay, gdzie znajdziemy wszystkie reprodukcje obrazów Vincenta Van Gogha wydrukowane na najwyższej jakości płótnie i trwałym pigmencie.