risdekoracje.pl

Portal nieruchomości

Dom

Wszystko, co musimy wiedzieć o patelniach do grillowania.

Kupujecie swoją pierwszą patelnię do grillowania i nie wiecie, na co zwrócić uwagę? Pomożemy wam! Podczas zakupu patelni powinniśmy zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów związanych z jej budową, aby upewnić się, że narzędzie spełni swoje zadanie.

Uchwyt patelni

Im dłuższy uchwyt patelnia posiada, tym mniej nagrzewa się w okolicy rączki. Warto zwrócić na to uwagę podczas zakupu. Długi uchwyt jest również pomocny podczas podnoszenia ciężkiej patelni. Żeliwne patelnie do grilla są masywne, dlatego warto upewnić się co do tego, że ich uchwyty są dostatecznie długie. Dłuższa rączka pozwoli nam komfortowo obracać patelnią podczas smażenia.

Korpus patelni

Jednym z lepszych materiałów w przypadku patelni do grilla jest żeliwo. Odpowiednio się nagrzewa i utrzymuje ciepło przez dłuższy czas, dzięki czemu możemy pracować z mięsem przy wysokich temperaturach. Alternatywnym rozwiązaniem może być korpus ze stali nierdzewnej. Stal nierdzewna jest nieco lżejsza od żeliwa. Niestety nie utrzymuje tak dobrze ciepła, dlatego utrzymuje wysokie temperatury nieco gorzej. Mimo wszystko spełni swoje zadanie podczas grillowania ryb, warzyw oraz drobiu. Patelnie grillowe możemy znaleźć w różnych kształtach. Najpopularniejsze to kwadratowe i okrągłe korpusy.

Jaką powierzchnię do gotowania powinna mieć patelnia grillowa?

Patelnie grillowe z żeliwa najczęściej zostają pokryte emalią, dzięki której zyskują bardzo dużą wytrzymałość i utrzymują wysoką temperaturę lepiej od standardowych patelni. Patelnię z emaliowaną powłoką łatwo utrzymać w czystości ze względu na to, że pożywienie do niej nie przywiera. W przypadku stali nierdzewnej możemy spodziewać się tego, że jedzenie będzie przywierało do powłoki. Dlatego stal będzie trudniejsza do wyczyszczenia. Warto mieć to na uwadze, ponieważ na stalowej powłoce olej niekiedy przypala się w rowkach między poszczególnymi grzbietami rusztu. Patelnie żeliwne z emaliowaną powłoką stanowią nie tylko doskonały wybór ze strony praktycznej, ale także estetycznej, ponieważ świetnie wyglądają w naszej kuchni.

Dlaczego warto wyposażyć się w patelnię grillową?

Powody mogą być różne. Być może kiedyś zabraknie nam propanu do grilla zewnętrznego i zamiast kończyć rodzinną imprezę, po prostu wyjmiemy patelnię grillową, aby kontynuować grillowanie mięsa. Być może po prostu należysz do grupy osób, które uwielbiają grillowane dania. Jeżeli lubisz steki, hamburgery i dobrze podpieczone warzywa, patelnia grillowa jest narzędziem, które powinno znaleźć się w twoim asortymencie.