risdekoracje.pl

Portal nieruchomości

Tarasy szklane: jak je urządzić?
Ogród

Tarasy szklane: jak je urządzić?

Piękny taras może stać się oryginalnym przedłużeniem domu lub mieszkania, może być też atrakcyjnym miejscem wypoczynku na świeżym powietrzu. Co można zrobić, by pięknym i wygodnym tarasem móc się cieszyć nie tylko przy ładnej pogodzie?

Zadaszony taras: z jakich rozwiązań można skorzystać?

Istnieje wiele sposobów na to, by zabezpieczyć przydomowy taras przed deszczem i wiatrem. Dach namiotowy, konstrukcje drewniane i aluminiowe – oto rozwiązania, z jakimi można się spotkać w wielu ogrodach. Coraz chętniej wybieranym rozwiązaniem są jednak tarasy szklane, które mają wiele zalet. Kiedy warto na nie postawić?
Szkło świetnie sprawdzi się wtedy, gdy przydomowy taras zmienia się w zimowy ogród, będzie też rewelacyjnym wsparciem dla tych, którzy mieszkają w blokach, a balkon jest dla nich ważną namiastką wymarzonego ogrodu. Tu szklana płyta stanie się nie tylko zabezpieczeniem przed czynnikami atmosferycznymi, ale i namiastką szklarni.

Dlaczego szklane tarasy są tak popularne?

Szkło sprawia, iż osoby siedzące na tarasie mogą się cieszyć światłem dziennym, mogą też podziwiać przydomowy ogród. Utrzymanie szklanej ściany w czystości jest dodatkowo prostym zadaniem, co dodatkowo przyciąga uwagę. Wielkim walorem jest też szeroki wybór tarasów ze szkła, dzięki czemu miejsce to można urządzić na wiele ciekawych sposobów. Można postawić tylko na szklane zadaszenie, można zdecydować się też na szklane ścianki – najlepiej takie z przesuwnymi ściankami. Takie rozwiązanie pozwala latem cieszyć się świeżym powietrzem, z kolei w okresie jesiennym pozwala odpoczywać na tarasie bez konieczności narażania się na chłód.

Jak urządzić przeszklony taras?

Bez względu na to, czy szklany taras ma się stać ozdobą jednorodzinnego domu, czy małym ogrodem urządzonym na balkonie w bloku, warto zadbać o jego odpowiednie urządzenie. Donice z kwiatami, skrzynie pełne pachnących ziół – oto podstawowa recepta na piękny i przytulny taras. Warto jednak zadbać i o takie szczegóły, jak wygodne meble wypoczynkowe. I na przydomowym tarasie, i na większym balkonie, świetnie sprawdzą się lekkie meble z ratanu. Są one trwałe, a że mają prostą formę, można je dopasować do otoczenia bez problemu. Stolik, dwa lub trzy fotele – oto recepta na piękny taras, na którym można odpoczywać bez względu na pogodę.

A co z trwałością szklanego tarasu?

Dla wielu osób decydujących się na szklany taras, kwestią bardzo ważną staje się bezpieczeństwo oraz trwałość takiego materiału. Na szczęście technologia pozwala na tworzenie trwałych szyb, które przetrwają i grad, i uderzenie. Z myślą o pięknym i trwałym tarasie można wybrać szkło hartowane, znane i cenione od lat. O uwagę z takim szkłem rywalizują płyty z poliwęglanu litego, które mogą się pochwalić bardzo dużą odpornością.

Piękny zimowy ogród ze szkła nie musi być marzeniem. Szklany dach i przeszklone ściany to prosty sposób na zabezpieczenie większego balkony lub na urządzenie przydomowego tarasu, na którym wszyscy domownicy będą mogli wypoczywać o każdej porze roku, bez względu na pogodę.