risdekoracje.pl

Portal nieruchomości

komfortowe łóżko małżeńskie
Dom

Solidne i komfortowe łóżko małżeńskie – jak wybrać

Łóżko małżeńskie to jeden z najważniejszych zakupów na etapie urządzania mieszkania. Przede wszystkim powinno zapewniać wygodę i zdrowy sen. Ważne jest także to, jak się prezentuje i czy jest wytrzymałe – każdy zakłada, że jest to zakup na długie lata. Na co zwrócić uwagę kupując łóżko, aby było solidne i komfortowe?

Drewniane ramy łóżka

O trwałości łóżka decyduje to, z jakich materiałów została wykonana jego rama. Najlepiej, aby była ona drewniana. Przede wszystkim dlatego, że drewno jest niezwykle wytrzymałym, a zarazem ekologicznym materiałem. Co ciekawe, niektóre drewno (np. sosny lub buku) ma właściwości elektrostatyczne, dzięki czemu nie gromadzi się na nim kurz. Drewniane łóżko małżeńskie przy okazji elegancko się prezentuje. To idealny wybór dla wielbicieli prostoty i unikalnego piękna drewna.

Łóżko z pojemnikiem na pościel

Kupując łóżko warto zwrócić uwagę, czy posiadano ono pojemnik na pościel. Dlaczego? Ponieważ jest to bardzo praktyczne rozwiązanie! Dzięki niemu zyskuje się dodatkową przestrzeń do przechowywania pościeli, poduszek czy koców. To szczególnie ważne w niewielkich pomieszczeniach, gdzie trudno jest o dodatkowe meble. Łóżko z pojemnikiem na pościel ułatwia także utrzymanie porządku w sypialni. Szybko włożyć można do niego różne tekstylia i przedmioty, usuwając je z pola widzenia i oczyszczając przestrzeń dookoła.

Wymiary łóżka

Łóżka małżeńskie mają różne wymiary. Najczęściej kupujący kierują się wymiarami sypialni, dopasowując do niej łóżko. Warto także wziąć pod uwagę swój własny komfort. Wąskie łóżko to rozwiązanie nie dla wszystkich par. Najpopularniejsze rozmiary łóżek to 140×200, 160×200 i 180×200 cm.

Renomowany producent

Przy zakupie łóżka małżeńskiego należy zwrócić uwagę również na samego producenta. To właśnie on jest gwarancją, że mebel będzie cechować się wysoką jakością oraz solidnością wykonania. Warto postawić na mniejsze firmy meblowe, które stawiają częściej na jakość swoich wyborów, a nie ich ilość. Jedną z nich jest Arbora – rodzinna firma, która zajmuje się produkcją mebli, w tym również łóżek, z wyłączenie litego drewna bukowego. Jest to materiał wytrzymały i bezpieczny dla człowieka, gwarantując mu zdrowy sen.

Zakup łóżka małżeńskiego powinien być przemyślany. Najlepiej, aby mebel był wykonany z drewna. Warto, aby posiadał pojemnik na pościel, co zwiększa jego funkcjonalność. Nie bez znaczenia są jego wymiary oraz forma i estetyka wykonania. Na szczęście klient ma w czym wybierać, dzięki czemu może trafić na łóżko, które spełni jego oczekiwania.