risdekoracje.pl

Portal nieruchomości

Poduszki na drutach: wzory dla dużych i małych
Wnętrza

Poduszki na drutach: wzory dla dużych i małych

W wielu wnętrzach, szczególnie w tych minimalistycznych, poduszki stają się ważnymi ozdobami. Jak je dopasować? Można kupić gotowy zestaw poduszek w sklepie, można poszukać ciekawych rozwiązań w sklepach z rękodziełem lub samodzielnie stworzyć komplet poduszek.

Dlaczego warto postawić na rękodzieło?

Dekoracje robione ręcznie mają wiele uroku i są ciekawą alternatywą dla tych, którzy szukają oryginalnych i niepowtarzalnych rozwiązań. Sięgając po dziergane poduszki, można być pewnym jednego – trudno będzie znaleźć drugą identyczną. Poduszki takie mają poza tym to coś, dzięki czemu można wprowadzić do każdego wnętrza przytulną atmosferę i wyjątkowy klimat.

Poduszki robione na drutach mają moc!

Robione na drutach poduszki mają wiele uroku, a ich możliwości aranżacyjne są nieograniczone. Można postawić na kolorowe poduszki, które będą przyciągały barwnymi paskami lub kratkami, można ozdobić poduszkę bajkowym bohaterem lub wizerunkiem sympatycznego zwierzątka. Do zrobionej na drutach poduszki można doszyć kolorowe frędzle lub guziki, można jej też nadawać różne kształty. Poduszki kwadratowe i okrągłe, poduszki w kształcie gwiazdy lub serca – możliwości jest sporo, a jedynym ograniczeniem przy tworzeniu takich rękodzieł pozostaje ludzka wyobraźnia.

Ciekawe kompozycje z dzierganych poduszek

Każda poduszka zrobiona na drutach może być inna, dzięki czemu z kilku ozdób tego typu można stworzyć ciekawą kompozycję. Poduszki z tego samego rodzaju włóczki, ale w różnych barwach, można poukładać obok siebie, tworząc ciekawy wzór, można też postawić na ciekawe eksperymenty i stworzyć kompozycję z poduszek stworzonych z różnych rodzajów włóczki. Możliwości są nieograniczone, podobnie jak wybór wzorów.

W jakich wnętrzach sprawdzą się poduszki robione na drutach?

Odpowiedź jest prosta – we wszystkich! W klimatycznych sypialniach, w dziecięcych pokojach oraz w eleganckich czy nowoczesnych salonach – wszędzie świetnie sprawdzą się poduszki na drutach Wzory są tak różnorodne, że do każdego pomieszczenia można znaleźć idealne rozwiązanie, można też dopasować do otoczenia kolory poduszek i ich rozmiar. Efekt? Ciekawa aranżacja wnętrza, która będzie zaskakiwała swym oryginalnym i niepowtarzalnym charakterem.

Aby móc się cieszyć pięknymi poduszkami, nie trzeba wiele. Wystarczą druty i kolorowe włóczki, by wyczarować komplet poduszek, które swą oryginalnością oczarują każdego. Dziergane poduszki można też kupić w wielu sklepach z rękodziełem, a że każda z nich ma unikalną formę, można uniknąć nudy i monotonii w swym domu.