risdekoracje.pl

Portal nieruchomości

nawilżacz
Dom

Optymalne nawilżenie powietrza zimą – nawilżacz ultradźwiękowy

Odpowiedni poziom wilgotności w pomieszczeniach ma duże znaczenie nie tylko z uwagi na komfort osób które w nich przebywają. W tym celu często wykorzystuje się nawilżacze ultradźwiękowe. Brak odpowiedniego nawilżenia, może przyczyniać się do problemów z układem oddechowym, być przyczyną powstawania alergii oraz infekcji m.in. oczu oraz śluzówek. Właściwe nawilżenie powietrza jest szczególnie ważne w okresie jesienno-zimowym, bowiem to właśnie wtedy, podczas okresu grzewczego dochodzi do jego nadmiernego wysuszenia.

Jak działa nawilżacz ultradźwiękowy?

Wybór odpowiedniego i najbardziej efektywnego nawilżacza ultradźwiękowego nie należy do łatwych. Na rynku dostępnych jest wiele modeli tego typu nawilżaczy, które w zależności od modelu i producenta mogą różnić się znacznie swoim działaniem oraz mieć inną charakterystykę. Warto wiedzieć na co dokładnie należy zwrócić uwagę, aby cieszyć się jego sprawnym działaniem przez dłuższy czas.

Podstawą działania nawilżacza ultradźwiękowego jest rozbijanie cząsteczek wody poprzez emitowane przez nawilżacz fale dźwiękowe o wysokiej częstotliwości. Skutkiem rozbicia cząsteczek wody jest przekształcenie jej w mikroskopijnych rozmiarów mgiełkę, która nawilża powietrze. Jest to możliwe dzięki wyposażeniu nawilżacza w specjalną  ultradźwiękową membranę oraz pobudzającej ją generatora. Wydajność nawilżaczy ultradźwiękowych waha się w granicach  od 100 do 200 ml wody którą uwalnia w ciągu godziny. Droższe modele mogą osiągnąć poziom nawet 300 ml.

Czym się kierować przy zakupie nawilżacza ultradźwiękowego?

Wybierając dobrej jakości nawilżacz ultradźwiękowy należy dopasować jego wydajność do rozmiarów pomieszczenia, w którym zostanie umieszczony. Ważna jest także moc nawilżacza i w tym przypadku warto wybrać te które pobierają jak najmniejszą ilość prądu, nie tracąc jednocześnie na swojej wydajności. Komfort korzystania z nawilżacza ultradźwiękowego poprawi także wskaźnik prądu i wody, odpowiedniej wielkości zbiornik na wlewaną wodę oraz możliwość samodzielnego ustawienia docelowego poziomu nawilżania. Niektóre modele dodatkowo wyposażone są w pilot do zdalnego sterowania oraz opcję timer. Wybierając nawilżacz ultradźwiękowy, warto rozważyć zakup modelu wyposażonego w funkcję jonizacji powietrza, która wpływa pozytywnie na zdrowie.

Najważniejsze zalety ze stosowania nawilżaczy ultradźwiękowych

Nawilżacz ultradźwiękowy jest tym typem nawilżacza który doceniany jest z uwagi na dużą energooszczędność oraz niskie koszty jego eksploatacji. Odznacza się cichą i wydajną pracą, dzięki czemu może być wykorzystywany w pokojach dziecięcych. Ten rodzaj nawilżacza dzięki wytwarzaniu kropli o niewielkiej wielkości sprawia, że trudno jest uzyskać nadmierne nawilżenie powietrza. Dzięki wyposażeniu urządzenie w higrometr oraz funkcję jonizacji, zyskuje się pewność, że urządzenie zadba o zdrowie oraz pozwoli na komfortowe przebywanie w pomieszczeniach w których jest umieszczony.