risdekoracje.pl

Portal nieruchomości

Ogrodzenie panelowe montaż którego rodzaju będzie najprostszy?
Wnętrza

Ogrodzenie panelowe montaż którego rodzaju będzie najprostszy?

Ogrodzenie panelowe wypiera powoli siatki ogrodzeniowe i jest cudowną alternatywą dla ogrodzeń z tego właśnie nieestetycznego materiału. Przy jego pomocy idealnie można ogrodzić dany teren. Łatwość montażu i estetyka takiego ogrodzenia powoduje, że ogradza się nim zarówno tereny prywatne, jak i miejsca użyteczności publicznej, typu parkingi, stadiony czy parki.

Prosty montaż

Coraz bardziej popularne jest ogrodzenie panelowe montaż jego jest bardzo prosty i łatwy. Wystarczy poszczególne panele przymocować do słupków, które wcześniej zostały wkopane w ziemię. Czynność tę wykonuje się za pomocą specjalnych obejm i spinek. Raz zamontowane ogrodzenie panelowe wytrzyma przez długi czas. Dzisiaj w sklepach budowlanych znaleźć można prefabrykowane murki, które pomogą wykonany płot znacznie podwyższyć a przy tym sprawią, że ogrodzenie panelowe będzie wyglądało jeszcze bardziej dekoracyjnie.

Rozmiary i rodzaje ogrodzeń panelowych

Ogrodzenia panelowe są na rynku dostępne w trzech podstawowych wysokościach: 103, 153, 250 cm. Dokonanie odpowiedniego wyboru zależne jest od potrzeb i faktu co dane ogrodzenie ma ogradzać.
Dowolna jest kolorystyka, natomiast w przypadku paneli wykonanych z drutu mogą być one powleczone kolorową izolacją lub też inwestor sam może je pomalować proszkowo.
Każdy dobierze więc idealne panele do swoich potrzeb, jak i wedle swojego gustu.
Jest natomiast kilka rodzajów ogrodzeń panelowych. Detale, które je różnią to materiał wykonania i sposób. Mamy więc panele ogrodzeniowe stalowe, drewniane, palisadowe, segmentowe czy systemowe. W każdym przypadku ogrodzenie to elementy prefabrykowane. Ogrodzenie tak wyprodukowane składa się z poszczególnych elementów a jego montaż polega na złożeniu płotu tak, jak konstrukcji z klocków.

Zalety i wady ogrodzenia panelowego

Ogrodzenia panelowe są opcją taniego ogrodzenia i prostego w montażu. Osoby prywatne, które decydują się na tego typu ogrodzenie, najczęściej porywają się na samodzielny jego montaż. Mają wtedy ładnie wyglądające ogrodzenie panelowe, którego montaż nie był zbyt skomplikowany.
Główną zaletą tego typu ogrodzenia jest jego cena, decydując się na panele otrzymuje się relatywnie niski koszt stworzenia zabezpieczenia dookoła swojej posesji. Dodatkowo jest to opcja estetyczna i nowoczesna. Bardziej komponująca się z przestrzenią modernistyczną.
Jednak, żeby nie było aż tak różowo tego typu system ogrodzeniowy też ma wady. Najważniejszą z nich jest fakt, że większość paneli jest ażurowa. Trzeba dodatkowo zrobić jakieś nasadzenia, które urosną i zasłonią nas przed wścibskimi sąsiadami. W wypadku wyglądu paneli ogrodzeniowych wykonanych z drutu, jego wypełnienie w pełni przypomina siatkę, przez którą wszystko widać.
Jednak obok tej wady jest bardzo sporo zalet:
– cena,
– montaż,
– możliwość dokupienia dodatkowego przęsła,
– estetyczne wykończenie,
– odporność na uszkodzenia mechaniczne i na warunki atmosferyczne,
– stabilność konstrukcji i duża jej żywotność.
Wszystko to sprawia, że systemowe ogrodzenie panelowe jest coraz częściej wybierane i instalowane.