risdekoracje.pl

Portal nieruchomości

lampy ogrodowe sufitowe
Dom

Na co zwrócić uwagę, wybierając lampy ogrodowe sufitowe?

Modne i stylowe lampy ogrodowe do ziemi są bardzo ważnym elementem, jeżeli chodzi o przydomową przestrzeń. W dzisiejszych czasach oświetlenie ogrodowe spełnia nie tylko zadnia użytkowe, ale również dekoracyjne. Między innymi dlatego też warto poświęcić nieco cennego czasu, aby wybrać porządne oświetlenie do swojego ogrodu.

Moda na lampy solarne

W sezonie 2022 rekordy sprzedaży biją lampy solarne. Jest to bardzo praktyczne i ekonomiczne rozwiązanie, dla osób które zwracają szczególna uwagę na ekologię. Lampy solarne, jak powszechnie wiadomo, korzystają z dobrodziejstwa energii słonecznej. Za dnia lampy są ładowane przez promienie słoneczne, dzięki czemu w nocy mogą oświetlić ogród. Oryginalne lampy ogrodowe do ziemi tego typu nie wymagają podłączenia do prądu, co jest oczywiści ich największym atutem. Do największych plusów można zaliczyć także prosty montaż, atrakcyjną cenę oraz szeroki wybór wzorów i kolorów.

Praktyczne lampy LED

Rachunki za energię elektryczną niestety są coraz większe, dlatego też tym bardziej warto postawić na niezawodne lampy zewnętrzne ścienne LED. Nowoczesne lampy ledowe są bezpieczne i zużywają znacznie mniej energii niż tradycyjne żarówki. W obecnym sezonie najlepiej wybrać płaskie lampy albo modele wbudowane w ścianę. Na półkach sklepowych coraz częściej znaleźć można rewelacyjne lampy wiszące, które doskonale sprawdzą się na tarasie. Osoby, które mają możliwość rozprowadzenia zasilania po elewacji powinny w pierwszej kolejności postawić właśnie na energooszczędne lampy zewnętrzne ścienne.

Jakie lampy ogrodowe są godne polecenia?

Nowością na rynku są lampy ogrodowe owadobójcze, dzięki którym można pozbyć się dokuczliwych owadów. Mowa tutaj oczywiście o komarach, które znacząco utrudniają wypoczynek w ogródku. Nowoczesne świetlówki UV-A bardzo skutecznie wabią muszki, komary i wiele innych uciążliwych stworzeń. Warto wspomnieć także o tym, że wytwarzana dawka ultrafioletu jest oczywiście w 100% bezpieczna dla ludzi. Ciekawym wyborem są także stylowe lampy ogrodowe stojące, które po długiej przerwie ponownie powracają do mody. Godne polecenia są minimalistyczne lampy w formie słupków. Na eleganckiej posesji ładnie prezentować będą się również nastrojowe latarenki. Ciekawym pomysłem mogą okazać się również lampy ogrodowe sufitowe, dzięki którym można doświetlić drzwi i schody. Producenci oferują nie tylko tradycyjne lampy o industrialnym designie, ale również tradycyjne lampy, które pasować będą do każdej posesji. Jeżeli chodzi o kształt, to w chwili obecnej królują owalne lampy.