risdekoracje.pl

Portal nieruchomości

Meble laminowane
Dom

Meble laminowane — dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie?

W ostatnich latach coraz większym zainteresowaniem cieszą się tzw. meble laminowane. W zasadzie, taki stan rzeczy nie powinien nikogo zaskakiwać. Meble z laminatem to wiele korzyści. Jakie są najważniejsze zalety stosowania mebli laminowanych? Jeśli chcesz poznać odpowiedź, koniecznie przeczytaj nasz tekst.

Meble laminowane — co to właściwie oznacza?

Zastanawiasz się, czym tak naprawdę są meble laminowane? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta: tego typu wyposażenie dla domu lub biura powstaje z użyciem następujących materiałów:

  • płyta MDF (płyta pilśniowa wykonana z włókien drzewnych),
  • sprasowany papier,
  • płyta wiórowa pokryta laminatem.

Takie połączenie sprawia, że meble laminowane stanowią umiejętne połączenie wytrzymałego charakteru oraz naturalnego wyglądu. Dlaczego meble z laminatem to rozwiązanie, na które warto zdecydować się w ostatnich czasach? Kilka przyczyn takiego stanu rzeczy znajdziesz poniżej.

Walory estetyczne

Meble laminowane dostępne są w różnych wariantach kolorystycznych (kolor dębowy, brązowy, beżowy, szary itp.). Dzięki temu możliwe jest umieszczenie ich zarówno we wnętrzach tradycyjnych, jak i urządzonych zgodnie z nowoczesnymi trendami.

Uniwersalne zastosowanie

Z płyt wiórowych, MDF oraz laminatu wykonuje się obecnie takie rodzaje mebli jak na przykład:

  • biurka komputerowe (narożne, wolnostojące itp.),
  • komody,
  • regały na dokumenty,
  • pułki na książki,
  • szafki,
  • stoliki kawowe,
  • stoły,

oraz wiele innych. To jeszcze nie wszystkie — z użyciem materiałów laminowanych tworzy się obecnie nawet panele podłogowe.

Wytrzymały charakter

Kolejną zaletą omawianego rozwiązania jest fakt, że meble laminowane cechują się wysokim poziomem odporności na takie negatywne czynniki z otoczenia jak na przykład woda (wilgoć) oraz duże różnice temperatury powietrza. Taki stan rzeczy jest możliwy między innymi dzięki stosowaniu warstwy ochronnej (okleiny) typu ABS. Nawet jeśli po kilku miesiącach lub latach zacznie się ona odklejać, jej ponowne rozmieszczenie na powierzchni meble nie jest zbyt trudnym zadaniem.

Choć silne uderzenia najprawdopodobniej przyczynią się do oszpecenia mebli laminowanych, to normalna, rozważna eksploatacja nie powinna pozostawić widocznych śladów

Meble laminowane — podsumowanie

Jak widać, meble laminowane oznaczają dla ich posiadaczy szereg zalet. Tego typu wyposażenie nie tylko dobrze wygląda. Sposób wykonania sprawia, że meble z laminatem zadowolą także osoby poszukujące praktycznych rozwiązań. Szukasz produktów laminowanych? Jeśli tak, to wysokiej jakości meble możesz znaleźć np. w sklepie internetowym AKORD – https://sklep.akord.net.pl/.