risdekoracje.pl

Portal nieruchomości

niebieskie kwiaty ogrodowe
Ogród

Jakie niebieskie kwiaty ogrodowe wybrać?

Mimo iż zima w pełni, to jednak wiele osób powoli zaczyna myśleć o tym, jak przygotować swoje ogrody na sezon wiosenno – letni. W sklepach ogrodniczych powoli pojawiają się nasiona i sadzonki przeróżnych kwiatów, które już za parę miesięcy znajdą się w ogrodach klientów. Co ciekawe, trendy aranżacyjne ogrodów zmieniają się z roku na rok. W nadchodzącym sezonie zdecydowanie warto postawić na niebieskie kwiaty ogrodowe, które doskonale ożywią przestrzeń i na pewno będą zwracać uwagę domowników. Jakie kwiatki sprawdzą się więc najlepiej w różnorodnych ogrodach? Odpowiedź poniżej.

Fani niebieskich kwiatów ogrodowych

Coraz więcej klientów, którzy pasjonują się w aranżacji swoich ogrodów lub balkonów szuka kwiatów w konkretnym kolorze. Obecnie na topie są niebieskie kwiaty ogrodowe, gdyż ich kolor jest naprawdę wyjątkowy i efektowny. Ogromnym plusem tego typu kwiatów jest również to, że idealnie komponują się z białymi, różowymi oraz czerwonymi kwiatami. Mogą więc być one doskonałym tłem dla innej roślinności lub po prostu być w centrum uwagi.

Najpopularniejsze niebieskie kwiaty

Osoby, które chcą wprowadzić do swoich ogrodów trochę koloru, powinny zacząć perowskiej lawendy. Ta odmiana lawendy jest niezwykle efektowna i doskonale wygląda zarówno w niewielkim ogrodzie, jak i na bardzo dużej przestrzeni. Obok rosyjskiej lawendy doskonale prezentuje się również mikołajek płaskolistny. Ten wyjątkowy kwiat jest niezwykle efektowny, więc warto go mieć obok altanek, ścieżek i alejek. Wiosną w ogrodach nie może zabraknąć również ostróżek ogrodowych, które kwitną od wiosny, aż do późnej jesieni. Piękne, jasnoniebieskie, rozłożyste kwiaty świetnie prezentują się także w donicach na tarasach. Kolejnym wartym uwagi kwiatem, jest z pewnością blue bird. Roślina ta nie jest wymagająca w utrzymaniu, dlatego też mogą sobie na nią pozwolić nawet osoby, które nie mają fachowej ręki do kwiatów. Fani kwiatów na pewno wybiorą również chabry górskie oraz dzwonki karpackie.
Kwiaty te czasami kwitną nawet przez cały rok, gdy warunki pogodowe im sprzyjają. Ich właściciele powinni zapewnić im
przynajmniej dwa razy w roku odpowiednią odżywkę oraz właściwie nawodnienie.

Dlaczego wybrać niebieskie kwiaty?

Niebieskie kwiaty ogrodowe doskonale prezentują się zarówno w nowoczesnych, przepełnionych rozmaitą roślinnością ogrodach, jak i w tych minimalistycznych przestrzeniach, w których znajduje się niewiele kwiatów i krzewów. Niebieskie kwiaty są piękną efektowną ozdobą domu. W dobrych sklepach ogrodniczych można znaleźć olbrzymią ilość różnorodnych niebieskich kwiatów, dlatego też można postawić zarówno na te subtelne i delikatne kwiatki, jak i bardzo ozdobne i efektowne rośliny, które zaskakują wiosną, gdy pięknie kwitną. Osoby, które chcą kupić odpowiednie kwiatki dla siebie, powinny skonsultować się ze sprzedawcami w sklepie. To ważne bowiem, by wybrać roślinność, która odpowiada potrzebom domowników. Nie wszystkie niebieskie kwiaty mogą znajdować się w miejscach zbyt nasłonecznionych lub wręcz przeciwnie, w przestrzeniach, w których dostęp do naturalnego światła jest utrudniony.