risdekoracje.pl

Portal nieruchomości

Ile kosztuje drzewko szczęścia?
Ogród

Ile kosztuje drzewko szczęścia?

Wiele osób odnajduje hobby w świecie roślin doniczkowych, domowych. Szczególnie teraz, kiedy wiele czasu spędzamy w domu, warto znaleźć sobie zajęcie, które będzie zajmować naszą głowę i dawać poczucie satysfakcji i spełnienia. Oprócz oczywistych korzyści zdrowotnych, jakie daje obecność roślin w naszym domu, są one niesamowicie oryginalnym i niepowtarzalnym wystrojem wnętrza, który zapewni mieszkaniu stylowy sznyt.

Drzewko szczęścia cena i jak je pielęgnować?

Jeśli chcemy szukać drzewka szczęścia w sklepach z roślinami lub w internecie to jego formalna nazwa brzmi: grubosz jajowaty – nie tak sympatycznie jak „drzewko szczęścia”, prawda? Na pewno wielu z nas wie, jak wygląda ta roślina. Dzięki odpowiedniemu marketingowi związanemu z nazwą jest bardzo popularną doniczkową rośliną w polskich mieszkaniach. Kiedyś nazywaliśmy ją również bożym drzewkiem. Za jej popularność odpowiada też mało skomplikowana i intuicyjna pielęgnacja. Chwytliwe nazwy tej rośliny spotkamy również za granicą na przykład jako: Moneu Plant czy Dollar Plant, które ponoć mają przyciągać do właściciela fortunę.

Bez problemu dostaniemy to drzewko na Allegro i w sklepach online, sadzonki kosztują w okolicach 15 złotych, natomiast dorosłe okazy to wydatek rzędu od 80 do 150 złotych i wzwyż.

Jeśli chodzi o pielęgnację tej rośliny jest dość prosta. Jeśli chodzi o przycinanie, możemy zrobić to kilka razy, wtedy drzewko nabierze kształtu bonsai. Rośliny te są przystosowane do piaszczysto-gliniastego podłoża, najlepiej z dodatkiem próchnicy. Umiarkowane nawożenie – najlepiej na wiosnę. Latem obficie podlewamy, natomiast zimą dużo rzadziej i w mniejszych ilościach. Tylko wodą przegotowaną, ostudzoną. Można ją też zakwasić kroplą soku z cytryny. Warto wiedzieć, że dobrze znoszą suche powietrze i nie potrzebują zraszania. Jednocześnie potrzebują też bardzo dużo światła do odpowiedniego rozwoju.

Zalety posiadania roślin doniczkowych w mieszkaniu

Jak już wcześniej wspominaliśmy, rośliny doniczkowe tworzą niepowtarzalny klimat w mieszkaniu, mają też jednak wiele ważniejszych funkcji:
– fotosynteza – dzięki niej zwiększa się ilość tlenu w pomieszczeniu.
– zwiększają wilgotność powietrza – im bardziej suche pomieszczenie, tym więcej pary wodnej oddadzą rośliny.
– niektóre typy roślin zwiększają ujemną jonizację powietrza, która dobrze wpływa na nasze zdrowie.
– naukowo udowodniono, że kwiaty w pomieszczeniu działają relaksująco, pomagają się skupić i poprawiają humor, lepiej się pracuje w takich pomieszczeniach.