risdekoracje.pl

Portal nieruchomości

dom z bali
Wnętrza

Dom jak z bajki

Własne cztery ściany to nasz azyl, nasze miejsce do życia. Dla jednych to mieszkanie, ale innych dom. Każdy z nas jest inny i dlatego też wybiera inne rozwiązania. To jak najbardziej normalne.
Skoro już został wywołany temat domów, to zostańmy przy nim na chwilę i omówmy jeden typ: dom z bali. Otóż, ten typ budownictwa kiedyś zarezerwowany był dla obszarów górskich. Nawiasem mówiąc, Stanisław Przybyszewski zebrał wszystkie cechy charakterystyczne dla tego typu architektury i opisał jako styl zakopiański.
Dzisiaj dom z bali spotkać możemy w różnych zakątkach naszego kraju i nikogo już nawet specjalnie to nie dziwi. Co więcej, zainteresowanie nimi nie słabnie. Nic zresztą w tym dziwnego, ponieważ dom z bali ma kilka zalet, którym nie sposób się oprzeć. Po pierwsze, taki obiekt bardzo szybko buduje się. Tak naprawdę budowa to składanie w jedną całość poszczególnych gotowych elementów. Cały proces udaje się zamknąć nawet w kilku tygodniach. Co więcej, nie trzeba nawet wnętrza budynku od razu obijać płytami kartonowo-gipsowymi, można zostawić drewniane ściany, dzięki czemu zyskamy klimat góralskiej chaty. Po drugie, dom z bali jest przyjazny nie tylko dla swoich mieszkańców, ale i dla środowiska, bo jest on ekologiczny. Drewno to materiał wyjątkowy i to od zawsze. Po trzecie, taki drewniany budynek świetnie się prezentuje. A jeśli jeszcze obsadzimy go zielenią, to efekt będzie jeszcze wspanialszy. Warto chyba zastanowić się nad takim projektem, kiedy ktoś nosi się z zamiarem budowy domu.

Przeczytaj więcej na naturazone.pl