risdekoracje.pl

Portal nieruchomości

Czym należy się sugerować wybierając zegary ścienne do salonu?
Wnętrza

Czym należy się sugerować wybierając zegary ścienne do salonu?

Można zaobserwować, że zegary ścienne do salonu z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Nie wszyscy jednak wiedzą czym dokładnie trzeba się sugerować przy wyborze tego rodzaju produktów. Jakie kwestie powinno się koniecznie uwzględnić przed podjęciem ostatecznej decyzji?

Czym należy się sugerować przy wyborze zegara ściennego?

Warto wiedzieć, że zegar nie jest obecnie tylko i wyłącznie narzędziem do wskazywania czasu, ale również elementem wystroju określonego pomieszczenia. Oznacza to tym samym, że omawiany produkt powinien wkomponować się w charakter danego pokoju.

Świetnym rozwiązaniem będzie dobranie zegara ściennego do mebli. W ten sposób właściciel może zaopatrzyć się w oszczędny model. Z kolei zwolennicy rustykalnego stylu przeważnie decydują się na nowoczesne lub drewniane zegary wyposażone w kukułkę.

Jak zostało już wspomniane wcześniej zegar ścienny musi być bardzo czytelny. Nie ma jednak konieczności kupowania produktu bardzo dużych rozmiarów. Rekomendowane jest dobranie zegara do wielkości pokoju. Oczywiście użytkownik może bawić się zasadami i eksperymentować. Godny uwagi jest również fakt, że zegar małych rozmiarów nie będzie prezentował się efektownie na pustej ścianie. Należy zatem zachować nie tylko umiar, ale również zdrowy rozsądek.

Z kolei materiał zegara powinien być uzależniony zarówno od mebli, jak i stylu danego wnętrza. Użytkownicy mogą chcieć bowiem, by omawiany produkt dopasował się do pomieszczenia lub był bardzo silnym akcentem. Rekomendowane jest oczywiście zaopatrywanie się u renomowanych producentów. Można oczywiście postawić na oryginalny zegar nowej marki, która dopiero wchodzi na rynek. Nie można bać się eksperymentować. Właściciel powinien dobrze czuć się w danym wnętrzu.

Na jakiej wysokości powiesić zegar ścienny?

Należy mieć świadomość, że wybranie właściwej wysokości, na której będzie zawieszony zegar nie jest tak prostym zadaniem, jak mogłoby się wydawać. Produkt bowiem powinien być bardzo dobrze wyeksponowany. Ponadto korzystanie z niego nie powinno sprawiać użytkownikom praktycznie żadnych problemów.

W jaki sposób można zatem znaleźć centralne miejsce w salonie? W zdecydowanej większości przypadków zegar ścienny wieszany jest naprzeciwko drzwi wejściowych lub nad sofą. Wysokość będzie oczywiście uzależniona od wysokości ścian w domu. Rekomendowane jest powieszenie omawianego produktu na wysokości wzroku. Zdarzają się oczywiście sytuacje, że wspomniane rozwiązanie będzie niemożliwe. Należy również zadbać o to, by omawiany produkt był centralnym punktem na ścianie.