risdekoracje.pl

Portal nieruchomości

Bonsai: gdzie kupić w Warszawie takie drzewko?
Wnętrza

Bonsai: gdzie kupić w Warszawie takie drzewko?

Moda na drzewka bonsai trwa w najlepsze, co dziwić nie powinno. Ich pielęgnacja może się okazać ciekawym wyzwaniem dla wielu miłośników zieleni, a samo bonsai doskonale sprawdza się jako ozdoba domu. Co warto wiedzieć na ten temat?

Czym jest drzewko bonsai?

Pod nazwą bonsai kryje się nie tyle nazwa konkretnego drzewka, co cała dziedzina sztuki, niezwykle popularna w Kraju Kwitnącej Wiśni. Polega ona na sadzeniu miniaturowych drzewek na płaskich tackach, a następnie pielęgnowaniu ich w taki sposób, by przybierały one fantazyjne kształty. Style są różne, możliwości sporo, nic więc dziwnego, że sztuka kojarzona z odległą Japonią zyskała wielu zwolenników na całym świecie – również nad Wisłą.

Jaką rolę bonsai może odegrać w aranżacji wnętrz?

Miniaturowe drzewka o przedziwnych kształtach mogą stać się ozdobą każdego wnętrza. Można je ustawić na parapecie w sypialni, z tych mniejszych można stworzyć ciekawą kompozycję na półce w salonie. Pojedyncze, większe drzewko, może stać się ciekawym akcentem dekoracyjnym w dużej łazience, małe – atrakcyjną ozdobą kuchni. Możliwości jest sporo, a przy odrobinie kreatywności można dzięki drzewkom bonsai przemienić swój dom w zaczarowany ogród.

Gdzie można kupić drzewka bonsai?

W wielkich miastach coraz większym powodzeniem cieszy się bonsai Warszawa gdzie kupić. Stolica nie jest tu wyjątkiem. Gdzie kupić bonsai w Warszawie? Bez problemu można nabyć takie drzewka w miejskich kwiaciarniach, wiele ciekawych ofert mają też większe centra ogrodnicze. Coraz częściej w takich miastach, jak Warszawa, pojawiają się sklepy nastawione na japońską sztukę ogrodniczą, w których można zakupić nie tylko odpowiednie drzewka, ale i wszelkie akcesoria niezbędne do ich pielęgnacji.

W co warto się zaopatrzyć w takim sklepie? Przede wszystkim odpowiednie drzewka, w gronie których największą popularnością cieszą się fikus tępy oraz klon palmowy. Dla tych, którzy przygodę ze sztuką bonsai dopiero zaczynają, najlepsze będą takie rośliny, jak podokarp wielkolistny lub portulacaria afra. Ważne są też odpowiednie doniczki, a właściwie specjalne tacki, na których można tworzyć zielone kompozycje. Ważne są też te akcesoria, dzięki którym można w odpowiedni sposób formować drzewka. Pęsety, osełka, piłki i pazurki do korzeni do podstawa. Warto też zaopatrzyć się w specjalne gruszki do podlewania bonsai oraz obrotowe stoliki, dzięki którym korzystanie z mocy światła dziennego stanie się łatwiejsze. Dzięki takim dodatkom praca nad drzewkami bonsai stanie się przyjemniejsza, a jej efekty zaskoczą każdego.