risdekoracje.pl

Portal nieruchomości

Akcesoria dekoracyjne
Dom

Akcesoria dekoracyjne z betonu

Beton architektoniczny szturmem podbił rynek wnętrzarski na całym świecie, również w naszym kraju. Elewacje zewnętrzne oraz wewnętrzne wykonane z tego tworzywa charakteryzują się trwałością, wytrzymałością oraz niezwykłą odpornością zarówno na uszkodzenia czy zabrudzenia, jak i niekorzystne czynniki atmosferyczne. Jednak warto zauważyć, że dużym powodzeniem cieszą się również akcesoria dekoracyjne z betonu architektonicznego, takie jak donice, świeczniki czy ozdobne figurki mające na celu urozmaicenie przestrzeni, nadanie wnętrzom interesującego wyrazu.

Gdzie można wykorzystać dodatki wykonane z betonu architektonicznego?

Akcesoria wykonane z architektonicznego betonu fantastycznie sprawdzają się we wnętrzach urządzonych w sposób minimalistyczny. Wspaniale komponują się z dodatkami w stylu loftowym czy nowoczesnym. Pasują do sypialni, pokoju dziennego, ale mogą być wykorzystane również w łazience, kuchni czy innym pomieszczeniu. Atrakcyjny wizualnie oraz łatwy w utrzymaniu czystości beton jest chętnie używany także w przestrzeni publicznej. Akcesoria dekoracyjne tego typu często stanowią ozdobę salonów kosmetycznych, wnętrz biurowych czy hotelowych. Z uwagi na właściwości tworzywa znajdują zastosowanie również na tarasach, balkonach czy w ogrodach.

Czym beton architektoniczny różni się od tradycyjnego betonu?

Podstawowa różnica polega na tym, że beton architektoniczny ma strukturę oraz fakturę wyeksponowaną w odpowiedni sposób, aby mógł on pełnić funkcję dekoracyjną. Materiał nie jest w żaden sposób wykańczany. Występuje w licznych odsłonach kolorystycznych oraz zróżnicowanych fakturach wykończenia. Kwestia czyszczenia tego tworzywa nie powinna sprawiać większych trudności. To materiał stosunkowo łatwy w utrzymaniu, który nadaje się do mycia hydrodynamicznego.

Ponadczasowe minimalistyczne ozdoby dobrej jakości

Elementy dekoracyjne wykonane z betonu architektonicznego wyróżniają się przede wszystkim walorami wizualnymi. Są trwałe i wytrzymałe, ale co najważniejsze – bardzo uniwersalne w swojej prostocie, a przez to ponadczasowe. Stanowią fantastyczny pomysł na prezent dla każdego miłośnika nietuzinkowych ozdób, który ceni produkty zarówno piękne, jak i dobre jakościowo. Ciekawy asortyment tego rodzaju dodatków ma do zaoferowania marka Jadar. Są wśród nich różnej wielkości misy oraz donice, świeczniki o niebanalnych kształtach, jak również wiele rozmaitych figurek, wśród których każda osoba zainteresowana zakupem modnych dodatków z pewnością znajdzie coś dla siebie.