ABC tapetowania: z czego właściwie składa się fototapeta?

Remontując mieszkanie czy też dom, coraz częściej decydujemy się na aranżacje wnętrz z wykorzystaniem fototapet. Minęły już czasy, gdy wybór motywów fototapet był niewielki. Teraz na rynku dostępnych jest mnóstwo pomysłów na dekorację takiej ściany, a fototapety mogą być wykonane również z naszego zdjęcia z wakacji, ważnej uroczystości czy też codziennych kadrów. Na rynku mamy mnóstwo fototapet – dzisiaj ABC tapetowania poświęciliśmy temu, z czego właściwie są wykonane. To jak, zaczynamy?

tapetowanie - ris dekoracje

Źródło: pinterest.com

ABC tapetowania – z czego składa się fototapeta?

Fototapeta tylko pozornie wygląda na kawałek papieru zwinięty w rolkę. W rzeczywistości podkładu i warstwy wykończeniowej. Wśród podkładów dostępny mamy papier i flizelinę. I tutaj należy podkreślić, że flizelina pełni bardzo ważną funkcję w fototapecie:

  • dzięki niej fototapeta nie zsuwa się z ściany
  • nie kurczy się podczas użytkowania
  • nawet po długim czasie nie ma odkształceń
  • a do tego ułatwia łatwą aplikację
  • jak również przyjemny demontaż

Należy podkreślić, że aranżując przestrzeń fototapetą na podkładzie z papieru – klejem smarujemy fototapetę. Natomiast w trakcie aplikacji fototapety na podkładzie z flizeliną klejem smarujemy tylko ścianę. To z pewnością spore ułatwienie dla osób, które pierwszy raz tapetują. Dzięki takiej fototapecie tapetowanie będzie szybkie i przyjemne. Dodatkowo, warto też podkreślić, że podkłady z papieru mogą się odkształcać i kurczyć – jest to zależne od ilości nałożonego na fototapetę kleju. Ponadto, demontaż takiej fototapety na podkładzie papierowym jest o wiele trudniejszy niż fototapety na podkładzie z flizeliny.

 

Podoba Ci się? Podaj dalej!
Facebookgoogle_pluspinterest

One comment

Dodaj komentarz