ABC tapetowania: jak kleić fototapety? – fototapety z warstwą kleju

Nasz poradnik ABC tapetowania z pewnością pomoże Ci stworzyć wnętrze o jakim marzysz. Pisaliśmy już o fototapetach lateksowych, a dzisiaj możecie przeczytać o tym, jak kleić fototapety z klejem. Mamy na myśli tutaj fototapety papierowe z klejem i folie samoprzylepne. To jak, zaczynamy kolejną lekcję?

Jak kleić fototapety? Etap 1: przygotowanie ściany

Podobnie jak przy zwykłych fototapetach należy pamiętać  o przygotowaniu ściany. Powierzchnia musi być oczyszczona – nie może się na niej znajdować kurz i inne zanieczyszczenia. Jeśli ściana była świeżo malowana należy pozostawić ją do wyschnięcia na ok. 4 tygodnie. Będziemy mieli wtedy pewność, że powierzchnia ściany nie wpłynie niekorzystnie na przyklejenie fototapety. Jeśli jesteś już gotowy do przyklejanie fototapety na początek zróbcie próbną aplikację. Co to znaczy? Otóż należy przeprowadzić test, czy taka fototapeta z klejem bądź folia będzie trzymała się na Twojej powierzchni. Do tego celu wycinamy pasek fototapety, przyklejamy i pozostawiamy na 24 h. Po upływie tego czasu sprawdzamy, czy pomiędzy ścianą a fototapetą nie zaszły żadne niepożądane reakcje chemiczne, a także czy fototapeta trzyma się należycie. Jeśli tak, przechodzimy do klejenia.

abc tapetowania - jak kłaść fototapety 5 - ris dekoracje

Źródło: redbookmag.com

Jak kleić fototapety? Etap 2: klejenie fototapety

Klejenie fototapety pokrytej już klejem wygląda identycznie jak tradycyjnej fototapety papierowej, z tym że omijamy elementy do nałożenie kleju. Dzięki temu takie fototapety cieszą się większym powodzeniem, gdyż ich klejenie trwa znacznie krócej. Należy pamiętać, że klej aktywuje się i usuwa przy pomocy wody. Klejenie zaczynamy również od okna w stronę drzwi. Tapetowanie rozpoczynamy od góry. Należy zauważyć, że źle przygotowana ściana może uniemożliwić przesunięcie (poprawę) źle umiejscowionego paska fototapety. Dodatkowo, zanieczyszczenia mogą osłabić klej, a również uszkodzić pomalowaną farbą ścianę.

abc tapetowania - jak kłaść fototapety 6 - ris dekoracje

Źródło: redbookmag.com

Zobacz fototapety RIS Dekoracje – nasza kolekcja fototapet.

Przeczytaj artykuł: „ABC tapetowania: jak kleić fototapety? – fototapety lateksowe

Podoba Ci się? Podaj dalej!
Facebookgoogle_pluspinterest

One comment

Dodaj komentarz