ABC tapetowania: jak kleić fototapety? – fototapety lateksowe

Zastanawiasz się, jak kleić fototapety? Nie masz o tym pojęcia, a chcesz odświeżyć swoje wnętrze? Nic się nie martw! W naszym ABC tapetowania dowiesz się wszystkiego. Zobacz, jak krok po kroku przykleić fototapetę.

Jak kleić fototapety? Etap 1: przygotowanie ściany

Tapetowanie rozpoczynamy od przygotowania ściany. Fototapeta będzie trzymała się tylko na ścianie czystej i suchej. I tak, jeśli ściana pokryta jest starą fototapetą należy usunąć jej warstwy. Następnie należy przyjrzeć się ścianie i sprawdzić, czy nie zostały na niej żadne skrawki czy też nie powstały jakieś uszkodzenia ściany. Jeśli tak, to skrawki należy usunąć, uszkodzenia naprawić, a całość zagruntować. Jeśli natomiast na ścianie jest farba to ścianę należy umyć mydłem malarskim, a później przetrzeć papierem ściernym i odtłuścić. Jeśli ściana jest świeża tj. pokryta gładzią gipsową bądź innym materiałem to na 2 h przed aplikacją fototapety należy ją zagruntować specjalnym środkiem bądź rozwodnionym klejem do tapet i zaczekać do wchłonięcia.

abc tapetowania - jak kłaść fototapety - ris dekoracje

Źródło: redbookmag.com

Jak kleić fototapety? Etap 2: klejenie fototapety

Gdy ściana jest już sucha można przejść do klejenia fototapety. Przy użyciu poziomicy należy zaznaczyć położenie fototapety. Następnie należy pociąć tapetę tak, by kolejne fragmenty pasowały do siebie (wzorem) i zostawić zapas ok. 5 cm. Później należy nałożyć klej na fototapetę – nie może być go za dużo; trzeba zwrócić uwagę na brzegi. Gdy klej będzie klejący tzn. będzie wyglądał jak ten z naklejki będzie można przejść do tapetowania. Tapetowanie należy zacząć od góry i przy pomocy wałka lub szczotki przymocować fototapetę do ściany. Po nałożeniu całego paska fototapety należy sprawdzić, czy nie powstały pęcherzyki, które w razie potrzeby można usunąć wałkiem. Nadmiar kleju zdejmujemy czystą gąbką.

RADA #1: Tapetu od okna w stronę drzwi.

RADA #2: Nie nakładaj kleju na więcej niż jeden pasek fototapety.

RADA #3: Nadmiar kleju zdejmujemy po nałożeniu każdego paska – inaczej klej zaschnie.

RADA #4: Klej powinien nasiąkać w każdy pasek tyle samo czasu – inaczej pasy będą miały różną długość.

Zobacz naszą kolekcję fototapet i wybierz swój ulubiony motyw: fototapety RIS Dekoracje

abc tapetowania - jak kłaść fototapety 2 - ris dekoracje

Źródło: redbookmag.com

Podoba Ci się? Podaj dalej!
Facebookgoogle_pluspinterest

2 comments

Dodaj komentarz