Aranżacja wnętrz: 5 must have stylu prowansalskiego

Jeśli uwielbiasz południową Francję, to z pewnością jesteś również fanem stylu prowansalskiego. Panujący w tamtejszych domach sielski i przytulny styl chętnie odwzorowywany jest również w polskiej rzeczywistości. Aranżacja wnętrz w stylu prowansalskim to domena salonu, kuchni, a także sypialni. Marzysz o przestrzeni w stylu prowansalskim? Zobacz, jakich elementów nie może w niej zabraknąć.

Aranżacja wnętrz: 5 must have stylu prowansalskiego:

1. Drewniane meble

Wybierając meble, niezależnie od pomieszczenia, zdecyduj się na te stare i drewniane. Najlepiej sprawdzą się tutaj antyki, jednak ich świetnym zamiennikiem będą te specjalne postarzane – z przetarciami i odpryskami. Decydując się na meble należy pamiętać, że najlepszym kolorem dla nich w stylu prowansalskim jest biel bądź szarość. Wybierając meble należy również zwrócić uwagę na ich nóżki. Najlepsze będą kabriolowe, czyli kształtem przypominające literę „S”, bogato zdobione.

aranzacja wnętrz - styl prowansalski - 3- ris dekoracje

Źródło: h2obungalow.com

2. Wiklina

Wiklinowe koszyczki, pojemniki i kosze z powodzeniem mogą zastąpić pudła z innych materiałów. Wiklina pięknie współgra z bielą i pastelowymi kolorami wnętrza. Wiklinowe koszyczki mogą być wyłożone materiałem, co jeszcze bardziej doda im uroku. Z pewnością sprawdzą się nie tylko jako miejsca na bibeloty, ale również drewno do kominka czy gazety.

aranzacja wnętrz - styl prowansalski - 5- ris dekoracje

Źródło: housepitalitydesigns.com

3. Lawenda

Suszona, świeża, a może malowana? Lawenda jest typowym must have stylu prowansalskiego. Pięknie wygląda suszona i zawieszona w bukietach. Równie ładnie prezentuje się świeża i umieszczona w woreczkach. Ponadto, nie może jej zabraknąć wyszywanej i malowanej! W takiej wersji sprawdzi się na zasłonkach, obrusach, zastawie stołowej, kubeczkach czy innych naczyniach ceramicznych.

aranzacja wnętrz - styl prowansalski - 1- ris dekoracje

Źródło: littlefew.blogspot.com

4. Ziółka

Wszędobylskie i roztaczające zapach we wszystkich pomieszczeniach. Zioła – te świeże i suszone. Będą idealne w donicach na parapecie, stole czy też, podobnie jak lawenda, malowane. Zioła to kolejny must have w aranżacjach w stylu prowansalskim.

aranzacja wnętrz - styl prowansalski - 4- ris dekoracje

Źródło: julieblanner.com

5. Żelazo

Obok drewnianych mebli powinny znaleźć się dodatki z kutego żelaza. Kanki, latarenki, wazony. Tego wszystkiego nie może zabraknąć w takim wnętrzu.

aranzacja wnętrz - styl prowansalski - 2- ris dekoracje

Źródło: hearthandmade.co.uk

Więcej o stylu prowansalskim znajdziesz w naszym wcześniejszym artykule: „Styl prowansalski – jak urządzić wnętrze?”

Podoba Ci się? Podaj dalej!
Facebookgoogle_pluspinterest

One comment

Dodaj komentarz