Czarna fototapeta, czyli łamiemy stereotypy – 10 inspiracji

Aranżacje wnętrz często są bardzo nudne. Dzieje się tak dlatego, że większość osób obawia się wykorzystania nowych wzorów czy motywów. Patrząc na wnętrza większości Polaków możemy dostrzec zasadę kopiuj-wklej. Z nami stworzysz wnętrze, które nie tylko będzie piękne i nowoczesne, ale również oryginalne. Jednym z naszych pomysłów jest czarna fototapeta. Czarny kolor z pewnością jest na szarym końcu, gdy wybierasz kolorystykę Twoich wnętrz, prawda? Dzieje się tak dlatego, że w powszechnej opinii kolor czarny uznawany jest za smutny, przytłaczający, ciemny i pomniejszający przestrzeń. Zupełnie nie idzie to w parze z kolorem ubrań, gdzie wybierając czarny podkreślamy wyjątkowy i elegancki charakter. Dlaczego tak się dzieje? W modzie można, a w aranżacjach nie? Nikt tego nie wie, dlatego zmierzamy do obalenia tej niechęci wobec czarnego koloru i pokazania, że coraz częściej aranżacje z czarnym w roli głównej goszczą na salonach. Nie musisz obawiać się czarnego – dowiedz się, z czym go łączyć, aby było pięknie i nowocześnie! Czarna fototapeta czy też meble bądź dodatki sprawdzą się również u Ciebie. Przeczytaj, jak zacząć!

Aranżacje wnętrz z czarnym w roli głównej

Oczywiście czarny kolor nie sprawdzi się w każdym miejscu. Wiele pomieszczeń zwyczajnie nie nadaje się, aby aranżacje z czarnym w roli głównej odgrywały tam pierwsze skrzypce. I tak, ten kolor nie sprawdzi się w małych, wąskich i słabo oświetlonych wnętrzach. To jedyny przykład wnętrz, w których czarna aranżacja może zaszkodzić. W pozostałych przestrzeniach warto skusić się na takie rozwiązania. Oczywiście na nie obecnie decydują się tylko najodważniejsi, zupełnie niepotrzebnie. Biorąc pod uwagę czarny kolor nie warto stosować go na wszystkich ścianach. Świetnym rozwiązaniem będzie pomalowanie lub położenie fototapety na jednej ze ścian. Tutaj warto pamiętać, aby nie była to ściana z oknami  – ten kolor nie powinien konkurować ze światłem dziennym. Kolor czarny świetnie podkreśli kolor innych ścian. Taka pomalowana (lub z fototapetą) ściana będzie idealnie współgrała z żółcią, zielenią, bielą, a także szarościami czy pastelowymi barwami.

Czerń – ponadczasowa elegancja

Kolor czarny w aranżacjach wnętrz dodaje im nowoczesnego charakteru. Sprawdzi się zarówno we wnętrzach w stylu minimalistycznym, skandynawskim czy też industrialnym, ale również we wnętrzach w stylu afrykańskim, kolonialnym czy (o dziwo!) rustykalnym. Czerń jest kolorem uniwersalnym i w każdym wnętrzu podkreśli wyjątkowość, luksus i elegancję. Czerń będzie idealnie współgrać z drewnem, plastikiem czy też metalem. To właśnie dlatego czerń jest zawsze w modzie, wydaje nam się, że to jeden z najbardziej uniwersalnych kolorów.

Alternatywa dla farb – czarna fototapeta

Fototapety z czernią w roli głównej nie muszą być nudne. Świetnie sprawdzą się takie, które będą w sobie łączyły inne barwy. Fototapety z pasami, wzorami geometrycznymi czy też motywami roślinnymi bądź zwierzęcymi będą idealnym urozmaiceniem. Czarne fototapety sprawdzą się w każdym wnętrzu. Wystarczy tylko chwile pomyśleć nad połączeniem z innymi barwami, meblami, podłogą i dodatkami, aby stworzyć zaskakujące i nowoczesne wnętrze. Nie bój się tego koloru – drzemie w nim ogromny potencjał!

Zobacz także naszą czarno-białą kolekcję fototapet!

aranżacja wnętrz - czarna fototapeta

Źródło: domino.com

aranżacja wnętrz - czarna fototapeta 2

Źródło: bloglovin.com

aranżacja wnętrz - czarna fototapeta 3

Źródło: fashionismo.com.br

aranżacja wnętrz - czarna fototapeta 4

Źródło: bestfriendsforfrosting.com

aranżacja wnętrz - czarna fototapeta 5

Źródło: homedesignetc.com

aranżacja wnętrz - czarna fototapeta 6

Źródło: domino.com

aranżacja wnętrz - czarna fototapeta 7

Źródło: wonenonline.nl

aranżacja wnętrz - czarna fototapeta 8

Źródło: brit.co

aranżacja wnętrz - czarna fototapeta 9

Źródło: pinterest.com

aranżacja wnętrz - czarna fototapeta 10

Źródło: whitneydonae.com

Podoba Ci się? Podaj dalej!
Facebookgoogle_pluspinterest

One comment

Dodaj komentarz