Aranżacja wnętrz: jak urządzić mieszkanie w stylu rustykalnym?

Jeśli nie masz pomysłu na aranżację wnętrz, to dzisiaj przychodzimy do Ciebie z pomocą. Gwarantujemy, że do mieszkania bądź domu urządzonego w tym stylu domownicy, jak i goście będą chętnie wracać. Styl rustykalny sprawdzi się u wszystkich osób, które chcą, aby ich wnętrze było przytulne, ciepłe i swojskie. Kojarzony jest głównie z wiejskimi chatami i tradycyjnymi dworkami, jednak aktualnie świetnie sprawdzi się również w nowoczesnym mieszkaniu bądź też domu. Zastanawiasz się, jak urządzić mieszkanie właśnie w tym stylu? Dzisiaj podpowiadamy, jakie kolory, materiały i dodatki należy wprowadzić, aby styl rustykalny rozgościł się w Twojej przestrzeni na dobre. Pokażemy Ci, że właśnie styl rustykalny to świetny wybór – to jak, zaczynamy przygodę z aranżacją?

 

Aranżacja wnętrz: styl rustykalny – co przede wszystkim?

Mówiąc o stylu rustykalnym jest kilka zasad i totalnych must have, których nie może zabraknąć. I tak, np. w aranżacji wnętrza w stylu rustykalnym nie może zabraknąć drewna. To ono odgrywa tu pierwsze skrzypce. Jest wszędobylskie – świetnie sprawdzi się na ścianach, podłodze, a także jako materiał do wytworzenia mebli bądź dodatków. Jednak nie jest to byle jakie drewno. Należy pamiętać, aby to drewno było pełne sęków, popękań i słojów. Świetnym rozwiązaniem będzie umiejscowienie drewnianych belek na ścianie. Jeśli nie bardzo podoba Ci się takie rozwiązanie możesz spróbować umiejscowić na ścianie fototapetę z drewnem w roli głównej. Znajdziesz je tutaj: chcę zobaczyć! Drewniane aranżacje są jak najbardziej na miejscu we wnętrzach w stylu rustykalnym. Należy również pamiętać, że w stylu rustykalnym dużą rolę odgrywa to, co naturalne, dlatego nie sprawdzą się tutaj finezyjne kształty czy zdobienia mebli. Tak, to już jest, że z czegoś należy zrezygnować. Taki barokowy przesyt i nowoczesne kształty z pewnością nie mogą się tutaj znaleźć. Ponadto, z palety barw należy szczególną uwagę zwrócić na kolory takie jak: biele, szarości i beże. Te barwy wspaniale wpisują się w przytulne i ciepłe wnętrze.

 

Styl rustykalny – jakie dodatki wybrać?

Akcesoria muszą nawiązywać do wiejskiego, dawnego stylu. Idealne będą wiklinowe kosze, ceramiczne naczynia, lampy naftowe, drewniane misy, gliniane garnki, naczynia żeliwne, lniane narzuty, ręcznie wyszywane poszewki na poduchy czy własnoręcznie szyte firanki bądź dziergane pledy. Nieodzownie sprawdzą się tutaj wszelkie dodatki w nurcie folkowym – koronkowe obrusy, czy też naczynia z kolorowymi wzorami. Tutaj swoje miejsce znajdzie lustro w zwykłej, drewnianej ramie, rattanowy fotel, czy też żelazko z duszą. Czas umilał będzie zegar z kukułką czy obrazy olejne.

 

Aranżacja mieszkania w stylu rustykalnym to powiew natury i świeżości. W takim wnętrzu zawsze będzie ciepło i przytulnie. To tutaj poczujesz się dobrze i odpoczniesz. To jak, już wiesz jak urządzić mieszkanie w stylu rustykalnym?

aranżacje wnętrz - styl rustykalny 8 - ris dekoracje

Źródło: lexingtoncompany.com

aranżacje wnętrz - styl rustykalny 10 - ris dekoracje

Źródło: shadesofblueinteriors.com

aranżacje wnętrz - styl rustykalny 12 - ris dekoracje

Źródło: buzz16.com

aranżacje wnętrz - styl rustykalny 9 - ris dekoracje

Źródło: cozycottagecute.com

aranżacje wnętrz - styl rustykalny 3 - ris dekoracje

Źródło: pinterest.com

aranżacje wnętrz - styl rustykalny 4 - ris dekoracje

Źródło: bloglovin.com

aranżacje wnętrz - styl rustykalny - ris dekoracje

Źródło: industrystandarddesign.com

aranżacje wnętrz - styl rustykalny 2 - ris dekoracje

Źródło: dezdemon-homedecorideas.pw

aranżacje wnętrz - styl rustykalny 5 - ris dekoracje

Źródło: craft-o-maniac.porch.com

aranżacje wnętrz - styl rustykalny 6 - ris dekoracje

Źródło: lizmarieblog.com

aranżacje wnętrz - styl rustykalny 7 - ris dekoracje

Źródło: lizmarieblog.com

Podoba Ci się? Podaj dalej!
Facebookgoogle_pluspinterest

2 comments

Dodaj komentarz