Fototapety z krzesłem w tle, czyli jak dobrać kolor ścian do mebli

Aranżacja wnętrza nie jest łatwa. Jednak to właśnie umiejętnie użyte kolory sprawią, że przestrzeń nabierze wyrazu. To właśnie odpowiednio dobrane barwy mogą ją optycznie powiększyć bądź pomniejszyć, a także optycznie przybliżyć bądź oddalić, a nawet zwiększyć lub zmniejszyć wysokość pomieszczenia. Oprócz tego, kolorystyka wnętrza wpływa również na samopoczucie osób przebywających w nim, może dodawać energii, a także ułatwiać odpoczynek. Chcesz dowiedzieć się, jak dobrać kolor ścian do mebli? Zobacz, jakie fototapety sprawdzają się przy kącikach kawowych bądź miejscach do odpoczynku.

Aranżacja wnętrz: 11 fototapet, które pomogą Ci dobrać kolor ścian do mebli

W wielu przestrzeniach królują beże, biel, szarości. To piękne barwy, jednak tylko wtedy, gdy nie są wybierane ze strachu… Jasne kolory ścian bardzo często wybierane są tylko ze względu na to, że istnieje mniejsze ryzyko otrzymania kakofonii barw. Jeśli i Ty się boisz, to z pewnością poniższe inspiracje pomogą Ci wyobrazić sobie wnętrze, które nie będzie krzyczało, nie będzie męczyło, a co za tym idzie, nie będzie pomieszczeniem, w którym nikt nie chce przebywać. Poznaj nasze rady, które ułatwią Ci aranżację wnętrza.

  1. Jeśli decydujesz się na fototapetę z wieloma szczegółami, które powinny odgrywać we wnętrzu pierwsze skrzypce, to świetnie sprawdzą się jasne meble, delikatne tkaniny i pastelowe dodatki.
  2. Jednak pamiętaj, że nie każda bogato zdobiona fototapeta wymaga takiego zastosowania jak powyżej. Doskonałym przykładem jest pierwsza inspiracja, gdzie kwieciste, kolorowe ściany zestawione są z równie kwiecistym fotelem dając piękną całość.
  3. Warto jednak trzymać się zasady, żeby ściany ciemne rozjaśniać – czy to zestawieniem obok ściany jaśniejszej (złamanej tj. przybrudzonej) bądź poprzez użycie zupełnie jasnych barw. Ciemne kolory zbliżają ściany do siebie, co nie sprawdzi się zupełnie w niewielkich pomieszczeniach.
  4. Świetnym rozwiązaniem jest „wyciągnięcie” z fototapety dominującego koloru i zaaranżowania tej samej barwy na meblach czy dodatkach.
  5. Należy również pamiętać, że nie do każdej fototapety będzie pasował każdy materiał. Ciężki wzór nie będzie współgrał z prowansalską dekoracją wnętrza.
  6. Jeśli chcesz zaaranżować wnętrze 2 kolorami ścian, to koniecznie pamiętaj, że jest to świetne rozwiązanie tylko w nierównych proporcjach. W proporcjach 3 do 1 unikniemy napięcia wytwarzanego przy proporcjach 1 do 1.
  7. Odbiór koloru zależy również od oświetlenia. Warto zastanowić się, jak oświetlone będą ściany, ile światła dziennego będzie wpadać do pomieszczenia – rola światła jest tutaj znacząca, gdyż dodaje bądź odbiera urody kolorom.
  8. Wybierając kolory do wnętrza warto korzystać z wzorników, które ułatwiają wyobrażenie sobie nowego pomieszczenia.

To jak, wiesz już, w jakim kolorze będą Twoje ściany, meble i dodatki? Która fototapeta z naszych inspiracji podoba Ci się najbardziej?

fototapety z kwiatami - ris dekoracje

Źródło: roseandivyjournal.com

fototapety z krajobrazami - ris dekoracje

Źródło: homedesignetc.com

fototapety z kwiatami 2 - ris dekoracje

Źródło: stylemepretty.com

fototapety z wzorkami - ris dekoracje

Źródło: buzzfeed.com

fototapety z wzorami 2 - ris dekoracje

Źródło: thibautdesign.com

fototapety z kwiatami 3 - ris dekoracje

Źródło: madebylemon.co.za

fototapety z kwiatami 4 - ris dekoracje

Źródło: theenglishroom.biz

fototapety z wzorami 3 - ris dekoracje

Źródło: theenglishroom.biz

fototapety retro - ris dekoracje

Źródło: theenglishroom.biz

fototapety z wzorami 4 -ris dekoracje

Źródło: lovechicliving.co.uk

fototapeta z wzorami - ris dekoracje

Źródło: pinterest.com

Podoba Ci się? Podaj dalej!
Facebookgoogle_pluspinterest

Dodaj komentarz