Kolejny trend: fototapety z motywem drzewa – 11 inspiracji

Zazieleniło się na wiosnę, prawda? W wielu miejscach kwitną kwiaty, krzewy puszczają pąki, a drzewa wypuszczają nowe liście. Jeśli chcesz poczuć energię przyrody i mieć ją zawsze na wyciągnięcie ręki mamy pomysł – wystarczy, że w swoim wnętrzu zaaranżujesz fototapetę z drzewem, drzewami, a nawet całym lasem! Taka aranżacja wnętrz z pewnością przypadnie do gustu nie tylko ekologom. Niech w Twoim wnętrzu będzie zielono niezależnie od pory roku.

Fototapety z motywem drzewa – czemu zyskały taką popularność?

Taka aranżacja wnętrz z pewnością sprawdzi się w wielu pomieszczeniach. Będzie urozmaiceniem w salonie, sypialni, kuchni, czy też przedpokoju! Motyw drzewa jest popularny głównie dlatego, że idealnie dopasowuje się do otoczenia. Dzięki niemu możesz sprawić, że fototapeta z drzewem będzie głównym elementem aranżacji bądź jej tłem. I właśnie ten uniwersalizm przyciąga. Drzewa mogą być nie tylko różnorakie – możesz stworzyć własną Puszczę Kampinoską, las deszczowy, a nawet dżunglę. Ponadto, to od Ciebie zależy czy drzewa będą przyciągały soczystą zielenią, czy raczej będą w stonowanej, czarno-białej kolorystyce. Fototapety z motywem drzewa są bardzo często wybierane również dlatego, że oprócz tworzenia realistycznego krajobrazy drzewa mogą tworzyć również niesamowite desenie i wzory.

Fototapety z drzewami – z czym je łączyć?

Należy pamiętać, ze decydując się na „drzewiasty” motyw na ścianach należy zachować umiar w pozostałej aranżacji. Wybierając dominujący motyw bardzo łatwo przesadzić i sprawić, że przestrzeń zamiast dodawać energii będzie przytłaczać. Dlatego też decydując się na fototapetę z motywem drzewa w soczystych kolorach należy wybrać stonowane kolory mebli i pozostałych dodatków. Świetnie sprawdzą się tutaj biele, szarości i pastele. Kolory, które wydobędą z fototapety prawdziwą głębię, która przyciąga wzrok gości. Która z nich podoba Ci się najbardziej?

aranżacja wnętrz: fototapety z motywem drzewa

Źródło: muralswallpaper.co.uk

fototapeta z drzewem

Źródło: carlykmyta.com

fotoszyba las ris dekoracje

Źródło: risdekracje.pl

aranżacja wnętrz: fototapeta egzotyczna

Źródło: anneboghossian.blogspot.fr

fototapeta do pokoju dziecka

Źródło: oliveryaphe.com

aranżacja wnętrz: fototapeta do salonu

Źródło: babble.com

fototapeta do salonu - drzewa

Źródło: theprettyblog.com

aranżacja wnętrz: fototapety

Źródło: pinterest.com

fototapety z drzewami

Źródło: neutralheaven.blogspot.mx

aranżacja wnętrz: fototapeta do sypialni

Źródło: bloglovin.com

fototapeta do przedpokoju

Źródło: troveline.com

Podoba Ci się? Podaj dalej!
Facebookgoogle_pluspinterest

Dodaj komentarz