Pokój dziecka niczym plac zabaw – 12 sposobów

Pokój dziecka to przestrzeń, która powinna być nie tylko miejscem zabawy, ale również przestrzenią, która będzie stymulowała jego rozwój. To właśnie tutaj powinien czuć się najlepiej – najpewniej to również tu spędza najwięcej czasu. Zadbaj, aby aranżacja pokoju dziecka była przemyślana i łączyła zabawę z nauką. Nie wiesz, jak to zrobić? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak zaaranżować pokój dziecka!

Pokój dziecka – na co zwrócić uwagę?

Pokój dziecka to przestrzeń, która musi spełniać wiele zadań. Z pewnością po pierwsze powinien podobać się dziecku – należy pamiętać, że rodzice często maja odmienny gust i zdecydowanie nie powinni się nim kierować podczas aranżacji pokoju pociechy. Po drugie, dużą rolę odgrywają tutaj kolory. Na ścianach może zagościć furia barw – pamiętaj, że aby tak się stało możesz użyć do tego farb, fototapet bądź naklejek do pokoju dziecka. Z pewnością również wybór mebli powinien być skrupulatnie przemyślany. Najlepiej wybrać takie, które będą rosły razem z dzieckiem. Nie warto kierować się wyborem mebli dla niemowlaka, przedszkolaka itd. Meble powinny być uniwersalne.

 

Pokój dziecka – raj zabawy

W pokoju dziecka niewątpliwie nie może zabraknąć elementów służących do zabawy. Istnieje wiele ciekawych sposobów, aby urozmaicić tę przestrzeń, dlatego z pewnością przydadzą się do tego nasze inspiracje. Huśtawka czy zjeżdżalnia w pokoju nikogo nie dziwi, jednak czy domek z drzewa bądź statek piracki to dobry sposób? Oto trzeba zapytać swoją pociechę, jednak najpewniej zaświecą jej się oczy i będzie bardzo szczęśliwa. Poznaj nasze aranżacje pokoju dla dziecka. Która najładniejsza?

 

aranżacja wnętrz: pokój dla dzieci

Źródło: bloglovin.com

aranżacja pokoju dziecka

Źródło: pauletpaula.co

aranżacja wnętrza dla dziecka

Źródło: pintandounamama.es

pokój dziecięcy

Źródło: growingspaces.net

pokój dziecka

Źródło: viralnova.com

aranżacja pokoju dla dziecka

Źródło: frenchbydesignblog.com

pokój dla chłopca lub dla dziewczynki

Źródło: babble.com

aranżacja wnętrz pokój dla dziecka

Źródło: casascosasydemas.blogspot.se

aranżacja wnętrz: pokój dziecka

Źródło: theberry.com

pokój dla dziecka aranżacja

Źródło: designmom.com

aranżacja wnętrz: pokój dla dzieci

Źródło: makinteriors.ca

pokój dla chłopca

Źródło: funathomewithkids.com

Podoba Ci się? Podaj dalej!
Facebookgoogle_pluspinterest

Dodaj komentarz