Aranżacja wnętrz: 9 fototapet w stylu vintage

Wnętrza w stylu vintage znowu są w modzie! Jeśli jesteś już właścicielem pomieszczenia urządzonego w tym stylu bądź stoisz właśnie przed wyzwaniem i aranżujesz swoje mieszkanie, koniecznie mu się przyjrzyj. Styl vintage wspaniale łączy nowoczesność z latami wieku XX. Aranżacja wnętrza w stylu vintage to wspaniała przygoda – spodoba Ci się jeśli uwielbiasz spędzać czas na bazarach, pchlich targach i giełdach. To właśnie w tych miejscach znajdziesz przedmioty idealne do urządzenia salonu, sypialni czy kuchni. Styl vintage zagląda i korzysta z przedmiotów znajdujących się na strychach, w piwnicach czy szafach babć. Przyda się każdy element, na którym odciśnięty został ząb czasu. Ten styl sprawia, że mieszkanie jest wyjątkowe, oryginalne i ma wyrazisty, awangardowy charakter. Masywne meble z delikatnymi wzorami fototapet. Minimalistyczna sofa ze stolikiem pamiętającym czasy PRL-u. A także nowoczesna lampa na biurku Twojej prababci. Czyż nie brzmi baśniowo, urokliwie i nieszablonowo? Zobacz, jakie fototapety w stylu vintage będą idealne do tych aranżacji.

Fototapety w stylu vintage

Fototapety są świetnym materiałem na ściany w pomieszczeniu urządzonym w stylu vintage. Dlaczego? Otóż, praktycznie każda z nich się nada. Sprawdzą się fototapety z wzorami (geometrycznymi, jak i zupełnie abstrakcyjnymi), a także te z kwiatami czy zygzakami. Fototapety w stylu vintage to również fototapety imitujące cegłę, beton, czy odrapane ściany. Doskonałym wykończeniem ścian będą również fototapety z ornamentami. Tak naprawdę sprawdzi się wiele motywów fototapet, gdyż wnętrze w stylu vintage jest na tyle różnorodne, że dopasowanie odpowiedniej fototapety nie będzie trudnym zadaniem. Pamiętaj, że jaskrawe i jasne fototapety rozświetlają wnętrze, a co za tym idzie optycznie je powiększają. Dlatego jeśli jesteś właścicielem sporego wnętrza, możesz zdecydować się na fototapety ciemniejsze, np. stylizowane na „zimny” beton.

Zobacz 9 fototapet, które świetnie sprawdzą się w salonie, kuchni, sypialni i wielu innych pomieszczeniach. Która z nich podoba Ci się najbardziej?

styl retro - fototapeta

Źródło: wallpaperdirect.com

styl retro - aranżacja z fototapetą

Źródło: evokemodern.com

aranżacja wnętrz - fototapeta retro

Źródło: flickr.com

fototapeta retro aranżacja wnętrza

Źródło: hgtv.com

fototapeta w kwiaty do wnętrza w stylu retro

Źródło: designsponge.com

fototapeta w stylu retro

Źródło: scion.uk.com

fototapeta do gabinetu retro

Źródło: jenlittlebirdie.blogspot.co.uk

aranżacja wnętrz sypialnia retro

Źródło: isakisak.blogspot.co.uk

aranżacja wnętrz fototapeta do salonu retro

Źródło: bloglovin.com

Tutaj możesz zobaczyć naszą kolekcję fototapet vintage: chcę zobaczyć kolekcję!

Więcej o stylu przeczytasz w artykule: „Wystrój wnętrz w stylu vintage”

Podoba Ci się? Podaj dalej!
Facebookgoogle_pluspinterest

Dodaj komentarz