12 pomysłów na kolorową aranżację pokoju dla dziecka

Aranżując pokój dla dziecka możemy odejść od słodkiego różu i beztroskiego błękitu. Bardzo często wybór pada właśnie na te barwy, gdyż często kojarzone są jako idealne kolory do pokoju dziewczynki i chłopca. Jednak to nie powinno być zasadą! Obecnie mamy tyle kolorowych inspiracji i rozwiązań, które z pewnością przypadną Waszemu maluchowi do gustu. I pamiętaj – pokój dziecka rośnie razem z nim. Przemyślana aranżacja pomoże uniknąć kolejnego remontu za 2 lub 3 lata…

Pokój dla dziecka w 100% dopasowany do malucha

Aranżujący pokój rodzice bardzo często zapominają, że to właśnie dziecko ma się tutaj czuć najlepiej. Wybierają kolory, meble i dodatki „na oko”. A tutaj bardzo ważny jest wybór w oparciu o osobowość i zainteresowania dziecka. Jeśli dziecko jest ruchliwe, to może warto pomyśleć o huśtawce, miejscu na skoki i kręcenie hula-hopem stworzone w miejscu dużego stołu do zabaw plastycznych? Jeśli natomiast dziecko jest spokojne i lubi rysować, to ciekawym pomysłem jest urządzenie kącika artystycznego z pudełkami i regałami na kredki, plastelinę, papier i inne przybory. Pokój dziecka to prawdziwa kraina przygód – przekraczając jej próg dziecko musi odbyć kolejną, wyśnioną przez siebie podróż. Nie potrzebuje tak jak rodzice oazy spokoju, w której odpoczywają po ciężkim dniu w pracy. Dlatego bądź czujny rodzicu – musisz myśleć o dziecku w tej aranżacji! Koniecznie.

Aranżacja pokoju dziecka: czego nie może zabraknąć?

Oczywiście bardzo ważnym elementem w pokoju dziecka są dodatki typowe dla takich pomieszczeń, czyli: skrzynie, pudła, podwieszane kosze i wiele innych przedmiotów ułatwiających przechowywanie skarbów malucha. Należy pamiętać, aby każda z tych rzeczy była łatwo dostępna, a także rozmiarem nie przerastała dziecka. Tutaj ważnym jest, aby pudła stojące, np. na regałach nie były za duże i podczas zdejmowania nie zrobiły krzywdy dziecku. W pokoju dziecka nie powinno zabraknąć kolorowych dodatków, takich jak: obrazy, plakaty, aranżacje stworzone z naklejek ściennych, czy ściennej tablicy kredowej. Pamiętaj, że wybór powinien być dopasowany do gustu dziecka. Nie zamęczaj go aranżacjami z konstelacjami, bo usłyszałaś gdzieś, że pomoże mu to w nauce. Jeśli woli na ścianach podwodne okręty czy samoloty spraw, żeby pokój dla dziecka był taki, o jakim zamarzył!

Aranżacje pokoju dla dziecka, które z pewnością inspirują! Która podoba Ci się najbardziej?
aranżacja pokoju dziecka

Źródło: nordicdesign.ca

aranżacja wnętrz pokój dziecięcy

Źródło: petitevintageinteriors.com.au

aranżacja wnętrz: obrazy do pokoju dziecka

Źródło: picslovin.com

aranżacja pokoju dziecka

Źródło: thebooandtheboy.com

naklejki ścienne do pokoju dziecka

Źródło: designsponge.com

naklejki ścienne do pokoju dziecka

Źródło: petitevintageinteriors.com.au

aranżacja: naklejki ścienne do pokoju dziecka

Źródło: brit.co

aranżacja pokoju dla dzieci

Źródło: alovelylark.com

aranżacja pokoju dla dziecka

Źródło: thebooandtheboy.com

aranżacja pokoju dla dziecka obrazy

Źródło: gravity-gravity.tumblr.com

aranżacja pokoju dla dziecka fototapeta z krajobrazem

Źródło: cupofjo.com

aranżacja pokoju dla dzieci

Źródło: petitandsmall.com

Podoba Ci się? Podaj dalej!
Facebookgoogle_pluspinterest

Dodaj komentarz